Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

В Україні повністю відновили 474 об’єкти медзакладів, пошкоджених росією, ще 383 — у процесі відновлення

Попри те, що від початку повномасштабної війни російська армія не перестає бити по цивільних об’єктах інфраструктури країни, в тому числі й медичній, МОЗ України та партнери продовжують працювати над відновленням українських лікарень. Адже пріоритетом для держави є забезпечення кожного українця доступом до потрібних медичних послуг. 

Йдеться в першу чергу про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, пошкодження покрівлі, фасаду тощо. 

Від початку війни вже вдалося повністю або частково відновити 857 об’єктів медзакладів, які пошкодила росія. Серед них: 474 об’єкти відновлені повністю та ще 383 об’єкти відновлені частково. Найбільше — у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській і Чернігівській областях. 

Зазначимо, що ворог продовжує цілеспрямовано та системно руйнувати українські лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади, а також тероризувати мирне населення, тим самим створюючи додаткове навантаження на систему охорони здоров’я. Зокрема, російські снаряди та ракети зруйнували вщент 195 обʼєктів медзакладів, які відновленню не підлягають. Ще 1508 обʼєктів медзакладів пошкоджені. 

Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпровщини, Херсонщини, Запоріжжя. Інформацію щодо Луганської області неможливо отримати в повному обсязі.   

За час повномасштабної війни ворогом також було пошкоджено 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 256 автомобілів знищено та 125 машин «екстренки» захоплено. 

Нагадаємо, нещодавно МОЗ повідомляло про відновлення КП «Лікарні №1» на Житомирщині.