Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Україні п'ятий місяць поспіль зростають темпи вакцинації дітей. Зокрема, проти кору, краснухи, правцю, дифтерії та поліомієліту

Йдеться про щеплення, які передбачені Календарем профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

«Щеплення проти цих та інших захворювань внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Вони безоплатні. З початку року охоплення профілактичними щепленнями зростають в порівнянні з минулорічними показниками, однак не досягають рекомендованого рівня (40% від річного плану станом на кінець травня. — Ред.). Тому варто перевірити вакцинальний статус дитини та надолужити пропущені щеплення», — зазначив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час щотижневої апаратної наради МОЗ.

Показники щеплень (КПК-1) проти кору, краснухи, паротиту та коклюшно-дифтерійно-правцева вакцина (АКДП-3) серед дітей першого року життя перевищують показники аналогічного періоду минулого року. Позитивну динаміку демонструють і решта показників щодо обов’язкових календарних щеплень серед дітей.

Записати дитину на щеплення батьки можуть у сімейного лікаря або в будь-якому закладі охорони здоров’я, який надає послуги з імунізації. Також під час огляду у педіатра чи сімейного лікаря можна перевірити вакцинальний статус дитини та надолужити пропущені щеплення. 

Нагадаємо, що дозволяється одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних (тих, які захищають від кількох хвороб). Адже віруси, що містяться у вакцинах, значно ослаблені й не можуть перевантажити імунну систему.