Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Україні оновлять Національний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я

З 1 серпня вступають в силу зміни до Національного класифікатора функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (030:022). Зокрема, уточнено інформацію щодо деяких кодів компонентів розділів «Функції організму», «Структури організму», «Активність та участь». 

Це дозволить скорегувати її відповідно до Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя. 

Відповідні зміни затверджені наказом Міністерства економіки України. Об’єктами класифікації є порушення структур та функцій організму, обмеження активності та обмеження можливості участі, а також фактори середовища за будь-яких станів здоров’я, які кодуються окремо.

Національний класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я має чотирирівневу структуру та складається з двох частин – Функціонування та обмеження життєдіяльності і Контекстуальні фактори та компоненти: функції організму, структури організму, активність та участь, фактори середовища й особисті фактори.

Нагадаємо, в Україні відбувся запуск цифровізованої системи реабілітації, яка є частиною електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Її ціль у час повномасштабної війни з росією подбати про військових та цивільних, які постраждали під час бойових дій і жорстоких обстрілів. Для цього в електронній системі охорони здоровʼя уже впроваджено функціонал реабілітації, який ґрунтується на принципах Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ). Це дозволяє допомогти людині на всіх рівнях – взаємодіяти між медичною, соціальною, освітньою та іншими системами. А усім фахівцям спілкуватися «єдиною мовою». 

Зокрема, на основі електронних даних буде сформований профіль людини, що дасть змогу іншим фахівцям сформувати програми для її відновлення. Тож зміни до Національного класифікатора функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (030:022) дозволять скорегувати її відповідно до міжнародних стандартів і дозволять якнайшвидше перейти до найкращих світових практик лікування українців.

Також на навчальній платформі Академії НСЗУ доступний до вивчення онлайн-курс для фахівців з реабілітації «Базові засади застосування Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)»

Окрім цього, на платформі Академії НСЗУ фахівці з реабілітації можуть пройти навчальний курс «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі МКФ».