Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Україні готують додаткових медпрацівників для проведення щеплень від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я в Україні у відповідь на запит Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я проводить тренінги з вакцинації від COVID-19 для викладачів медичних університетів, щоб залучити студентів 4-го та 5-го курсів та інтернів до проведення щеплень від коронавірусної хвороби.

«В Україні, як і в усьому світі, ситуація щодо постачання вакцин проти COVID-19 постійно змінюється. Українська система охорони здоров’я має бути задіяна на повну потужність. Тому ми залучаємо старших студентів-медиків та лікарів-інтернів, які разом із ними проводитимуть щеплення, принаймні, у великих центрах вакцинації. Ми сподіваємося на підтримку та співпрацю з усіма медичними закладами вищої освіти», - зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Залучення студентів старших курсів та інтернів до вакцинації від COVID-19 допоможе знизити навантаження на медичних працівників, які виконують ці обов’язки, а також задовольнити очікування уряду щодо охоплення щепленнями щонайменше 70% дорослого населення до кінця 2021 року.

«Пандемія серйозно вдарила по системі охорони здоров’я в кожній країні, оскільки наявні в системі охорони здоров’я ресурси зараз працюють для протидії пандемії, включаючи вакцинацію від COVID-19. Відповідно, стає все менше потенціалу для інших функцій системи охорони здоров’я. Залучення волонтерів і студентів – це стандартна процедура, що застосовується в інших країнах. Але волонтери без спеціальної медичної освіти можуть виконувати лише обмежені функції. Тому в Україні ми залучаємо студентів-медиків. Ми навчаємо, як робити щеплення від COVID-19 у високоякісний і безпечний спосіб, щоб зменшити імовірність програмних помилок. Якщо до кінця 2021 року потрібно вакцинувати 70% дорослого населення, це означає десятки мільйонів ін'єкцій, переважно за схемою вакцинації 2 дозами», - пояснив голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Представник ВООЗ додав, що вони також покладаються на подальшу співпрацю з усіма медичними університетами в межах планової імунізації, оскільки це залишається високопріоритетною темою для ВООЗ в Україні

На цьому тижні буде проведено чотири дводенні тренінги для навчання близько 100 викладачів за підтримки експертів ВООЗ, МОЗ, ЦГЗ, Національної служби здоров’я України, Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та Державного експертного центру МОЗ України.

Програма тренінгу охоплює інформацію про всі вакцини, що використовуються в Україні, у тому числі про ті, що можуть надійти до країни найближчим часом, зокрема вакцину Moderna mRNA-1273. Тренінг також допоможе зміцнити знання та навички студентів-медиків із вакцинації від COVID-19 та в цілому з питань безпеки імунізації, а також із діагностики анафілаксії та надання першої медичної допомоги. 

Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.