Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Україні достатньо людського імуноглобуліну проти правцю

У МОЗ України є достатня кількість людського протиправцевого імуноглобуліну європейського виробництва. Препарат, рекомендований для лікування правцю основними міжнародними протоколами, має прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я та відповідає стандартам GMP.

Міністерство охорони здоров’я України не рекомендує використовувати препарати російського виробництва, особливо імунобіологічні. Ці препарати не зареєстровані в Україні, не мають жодного міжнародного сертифікату якості, а також, через відсутність офіційної дистрибуції в країні завозяться протизаконно, а отже, немає ніякої гарантії щодо дотримання холодового ланцюга.

Щодо останнього випадка правцю в Україні, у нещепленої дитини в Хмельницькому, повідомляємо, що після того, як в МОЗ надійшло про це повідомлення, у Хмельницький була направлена потрібна кількість імуноглобуліну, лікарів і батьків поінформували. Імуноглобулін ввели дитині о 10 ранку 5 вересня. Попри це, увесь день до МОЗ надходили повідомлення про пошуки протиправцевої сироватки російського виробництва для цієї самої дитини.

Закликаємо батьків робити щеплення своїм дітям і самим ревакцинуватися кожні десять років. Вакцини є безпечними і надійними, а незначні побічні реакції переносяться набагато легше і проходять без наслідків, на відміну від правцю.

Інформація про наявність вакцини