Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В регіонах де внаслідок обстрілів відсутня електроенергія, лікарні працюють на генераторах

Внаслідок масованої ракетної атаки, якої Україна зазнала вранці, частина медичних закладів залишилися без електроенергії і працюють на генераторах. Наразі знеструмленими залишається частина лікарень в Херсонській, Черкаській, Кіровоградській, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській та Київській областях. Також без централізованого електропостачання залишаються кілька медичних закладів столиці. 

В медзакладах вищезгаданих областей критично важливе  обладнання, операційні та реанімації живляться від електрогенераторів. 

Для роботи в екстрених умовах в українських лікарнях є понад 3 000 генераторів різної потужності, які дозволяють закрити мінімальну потребу в електроенергії. Для їх безперебійної роботи, кожен медзаклад має резерв пального мінімум на 5 днів. 

Найближчим часом до лікарень заплановано постачання ще понад 2 000 генераторів. 

“Сьогодні росія вчинила чергову атаку на енергосистеми України. В деяких регіонах, лікарні стали заручниками російського тероризму і залишилися без централізованого електропостачання. Звісно, ми завчасно готувалися до подібних сценаріїв та забезпечили медзаклади генераторами, на випадок надзвичайних ситуацій. Кожна лікарня, яка має контракт із Нацслужбою здоров’я, має як мінімум одним генератор, який дозволяє закрити мінімальну потребу в електроенергії та дає електроживлення в операційні та реанімації” – розповів Богдан Боруховський.

За словами заступника міністра охорони здоров'я, лікарні належать до об'єктів критичної інфраструктури та заживлюються у першу чергу, як тільки в регіоні відновлюється електропостачання. 

Окрім генераторів, значна частина медзакладів також забезпечені  станціями супутникового інтернету “Starink”. Наразі в лікарнях встановлено більше 1 тисячі станцій “Starink”, які дозволяють їм навіть в критичних ситуаціях  залишатися на зв'язку. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляв, що на випадок відключень електроенергії у кожній лікарні є генератор.