Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Охматдиті створили перинатальний консиліум та провели першу в Україні Школу перинатальної діагностики вроджених вад розвитку

Від липня 2021 року в НДСЛ Охматдит запрацював перинатальний консиліум. Це мультидисциплінарна комісія, що об’єднала провідних лікарів акушерів-гінекологів, генетиків, лікарів УЗ діагностики та дитячих хірургів. 

Мета консиліуму — розбирати важкі випадки патологій та надавати оперативну допомогу мамам та немовлятам. Комісія робить повний супровід вагітної від постановки діагнозу і до виписки зі стаціонару. Для цього проєкту Охматдит співпрацює з пологовими будинками №5 і №7 у Києві. Після пологів породіль з немовлятами одразу доставляють в Охматдит для необхідного оперативного лікування.

За три неповні місяці роботи консиліум розібрав 11 випадків. Хірурги лікарні провели 6 операцій: оперували три діафрагмальні грижі та три кишкові непрохідності.

Для обміну досвідом та співпраці з колегами на місцях 10 вересня 2021 року на базі Охматдиту провели першу Школу пре- та постанатальної діагностики вроджених вад розвитку.

Володимир Жовнір, генеральний директор НДСЛ Охматдит: «Ми віримо у те, що цей проєкт дозволить нам налагодити активну співпрацю з акушер-гінекологами на місцях та, відповідно, підвищити рівень пренатальної діагностики вроджених вад в усій країні».

Серед тем виступів: проблеми діагностики та ведення вагітності при вроджених вадах розвитку у плода, перинатальне ведення при критичних вроджених вадах та їх хірургічна корекція.

Захід планують проводити щорічно.