Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

В Охматдиті провели першу трансплантацію кісткового мозку дорослому

Лікарня «Охматдит», зважаючи на кількість онкохворих, які потребують високоспеціалізованої допомоги, отримала ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих. Відтепер фахівці закладу можуть надавати допомогу онкохворим пацієнтам будь-якого віку, особливо тим, чиї плани на лікування порушила війна.

Нещодавно спеціалісти НДСЛ «Охматдит» провели першу пересадку кісткового мозку дорослій пацієнтці, яка – через війну – не змогла отримати необхідну допомогу вдома.

29-річна Анастасія з Миколаєва ще у березні мала пройти трансплантацію кісткового мозку, щоб побороти рак. Проте, замість операції та лікування, змушена була виїхати з напівоточеного міста, яке щодня зазнавало нищівних руйнувань від авіаударів. Питання проведення трансплантації стало питанням життя і смерті.

За умови відсутності авіасполучення з Україною, доставка кісткового мозку донора літаком з Німеччини відбулася до Польщі. Далі у рекордні терміни цінний вантаж був доставлений в Охматдит. Завдяки професіоналізму лікарів, участі тих, хто долучився до перевезення донорського кісткового мозку, пацієнтка отримала свій шанс на життя та одужання. Наступні кілька тижнів після операції Анастасія проведе у стерильному боксі, отримуючи необхідне лікування.

А українські лікарі продовжують тримати медичний фронт, щодня надаючи необхідну допомогу дітям і дорослим.