В інфекційній лікарні на Хмельниччині встановили сонячну станцію з акумуляторами для підсилення енергонезалежності та безпеки
Інфекційна лікарня на Хмельниччині працюватиме стабільніше під час аварійних відключень світла. У закладі встановили сонячну електростанцію потужністю 60 кВт. Вона працюватиме разом з акумуляторами місткістю 40 кВт-год. Завдяки цьому три корпуси медзакладу матимуть стабільне електропостачання під час вимкнень електрики. Також щороку лікарня зможе заощаджувати на платі за електроенергію 400 000 гривень.
“Щодня ми бачимо цілеспрямовані та системні атаки росії на українську енергетичну інфраструктуру та цивільні об’єкти, зокрема й лікарні. Це ставить під загрозу повноцінну роботу медичної системи, а отже і здоров’я наших пацієнтів. Тому питання автономності та енергетичної незалежності лікарень є критичним. Щоби пацієнти мали змогу безперебійно отримувати всю необхідну медичну допомогу в повному обсязі навіть за критичних умов, працюємо над зміцненням енергетичної безпеки, зокрема, і шляхом встановлення сонячних станцій та енергетичного обладнання. Нині понад 90 медзакладів оснащені сонячними станціями з панелями. Встановлення сонячної електростанції в Хмельницькій інфекційній лікарні дозволить їй, окрім стабільної роботи під час проблем зі світлом, ще й заощаджувати власні кошти.”
Проєкт утілюють у межах програми «Світло для лікарень», який реалізує благодійний фонд Yellowblue Force Foundation за координації Міністерства охорони здоровʼя України та за фінансової підтримки Citi Ukraine. Встановлення електростанції супроводжувала ГО «Екоклуб».
“Допомога медзакладам – наш пріоритет. Фонд надалі підтримуватиме якомога більше таких проєктів, щоб забезпечити стабільнішу роботу лікарень в умовах поточних викликів.”
Хмельницька інфекційна лікарня обслуговує близько 250 тисяч осіб, серед яких більшість – це діти. У лікарні працюють пʼять відділень, клінічно-діагностична та бактеріологічна лабораторії, рентген- та УЗД-кабінети. Загалом – 150 ліжок для стаціонарного лікування, з них 11 – реанімаційні ліжка з апаратами штучної вентиляції легень.
Враховуючи умови щоденних обстрілів та атак з боку росії на енергетичну систему України, забезпечення стабільної роботи медичних закладів під час надзвичайних ситуацій – один із пріоритетів Міністерства охорони здоров’я. Тому МОЗ разом із партнерами активно оснащують лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни сонячними панелями та забезпечують генераторами.
Зараз українські заклади охорони здоров’я забезпечені близько 12 тисячами генераторів для безперебійного електроживлення. Вже понад 90 лікарень мають сонячні станції з панелями. Загалом до кінця року передбачається оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями. Встановлення сонячного енергетичного обладнання дасть змогу не лише використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а й накопичувати її. Відповідно до внесених змін до Закону України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України, медзаклади зможуть реалізовувати механізм активного споживача електроенергії.
Міністерство охорони здоров’я висловлює велику вдячність всім партнерам за допомогу та ефективне співробітництво. Попри надскладний час спільними зусиллями робимо Україну сильною та незалежною.
Нагадаємо, нещодавно, пологовий будинок у Миколаєві обладнали сонячною станцією.