Уже 60 фахівців з медицини невідкладних станів пройшли курс інструктора з надання догоспітальної допомоги
Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк продовжують професійне навчання медпрацівників бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД) в межах масштабного освітнього проєкту. Навчання завершила вже третя група фахівців медицини невідкладних станів із різних областей України.
Цей курс є першим етапом масштабного освітнього проєкту, що продовжує трансформацію системи екстреної медичної допомоги. Проєкт впроваджується з жовтня 2022 року у співпраці з Тернопільським національним медичним університетом ім. I. Я. Горбачевського.
Зазначимо, у січні - лютому на базі симуляційного навчального центру університету тренінги пройшли ще 20 фахівців, які стануть інструкторами для своїх колег в обласних центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Майже 25 тисяч працівників цих центрів також пройдуть онлайн-навчання за спеціальним курсом, який розробляється в межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
«Курс інструктора з надання догоспітальної допомоги в очному форматі завершили вже шістдесят зі ста фахівців, яких заплановано підготувати в межах цього проєкту. Вони отримують оновлені знання і навички, що стало особливо актуальними з огляду на складні умови, в яких працюють сьогодні медики. В країні триває повномасштабна неоголошена війна, і рятувати людей різного віку у критичних станах, зі складними травмами, зокрема у масових уражень, медикам доводиться дуже часто. Окремий аспект нових викликів російської агресії – це робота в умовах кризової і стресової ситуації, коли необхідно вміти правильно розпізнавати психологічний стан постраждалих, а також запобігати накопиченню власного стресу та вигоранню колег. Тож ці валиві навички фахівців екстреної медицини дуже корисні в контексті широкого спектру заходів Всеукраїнської програми ментального здоров’я», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина МИКИЧАК, координаторка спільних зі Світовим банком проєктів МОЗ України.
Також у межах проєкту завершено розробку третього розділу методичних рекомендацій для інструкторів – «Менеджмент травмованого постраждалого. Медицина катастроф».
Попередньо раніше були розроблені «Менеджмент критичного педіатричного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дітей, немовлят (у тому числі новонароджених)» та «Менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дорослих». Ці матеріали знадобляться інструкторам, які будуть викладати практичну частину програми, та допоможуть максимально ефективно досягати необхідних результатів і в контексті кожної окремої сесії, і в курсі навчання в цілому.
Нагадаємо, що навчання медиків ЕМД є одним із кроків реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка опрацьовується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Таким чином Міністерство охорони здоров’я України долучає фахівців екстреної медицини до безпосередньої участі у програмі. Програма має на меті надати українцям, які постраждали внаслідок дій агресора, отримати повноцінний і ефективний доступ до психологічної допомоги та впоратися з наслідками війни.