Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Успіх медреформи залежить від координації зусиль на всіх рівнях

Керівництво Міністерства охорони здоров’я України в.о. міністра доктор Уляна Супрун та заступники Павло Ковтонюк та Ольга Стефанишина – провели нараду з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом щодо реформи системи охорони здоров’я.

Обговорили питання роботи урядової програми “Доступні ліки”, закупівель лікарських засобів та забезпечення українців вакцинами.

Учасники наради наголосили на важливості злагодженої роботи місцевих органів влади разом із Міністерством охорони здоров’я України та Урядом. У багатьох регіонах країни дотепер не встигли зробити усі необхідні управлінські дії для ефективної роботи програми “Доступні ліки”. Зокрема не направили вчасно кошти у райони, не відкрили нові казначейські рахунки, не підписали договори з аптеками. Через це програма працює з перебоями і не всі пацієнти можуть отримати свої ліки вчасно.

Домовилися спільно вживати усіх необхідних заходів, щоби усунути недоліки та посилити відповідальність регіональної влади в питанні виконання державних медичних програм.

Будемо налагоджувати глибшу і кращу комунікацію з регіонами. Зрештою, питання успіху медичної реформи залежить саме від того, як ми всі зможемо об’єднуватися та координувати зусилля. Разом долатимемо перешкоди.

Окрім того, впродовж наради обговорили інструменти підвищення рівня вакцинації населення України, а також запровадження стратегічного підходу до планування закупівель вакцин і ліків.

Досі бюджетне законодавство України не дозволяло здійснювати планування закупівель вакцин довше, ніж на один бюджетний рік. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до бюджетного кодексу, котрі дозволять здійснювати планування закупівель імунобіологічних препаратів на три роки вперед, що, у свою чергу, дозволить забезпечити безперебійне постачання вакцин.

Крім того, МОЗ ініціюватиме зміни щодо розрахунку потреби у вакцинах. Планується запровадити загальнонаціональний розрахунок потреби у вакцинах за методикою ВООЗ (WHO) та Дитячого Фонду ООН (UNICEF).