Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд схвалив стратегію контролю злоякісних новоутворень до 2030 року

Сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію щодо контролю злоякісних новоутворень до 2030 року. Також затверджено план дій з її реалізації до 2025 року.

Стратегію розроблено для втілення в життя державної політики з питань протиракової боротьби, зниження рівня захворюваності та смертності, спричиненої онкологічними захворюваннями, а також забезпечення високоякісного доступного лікування онкопацієнтів та їх реабілітації.

“Впровадження національної стратегії контролю злоякісних новоутворень має ключове значення для ефективної та систематичної боротьби з онкологічними захворюваннями, які є однією з основних причин смерті не лише в Україні, а й світі. Ця стратегія дасть можливість комплексно підходити до лікування раку, уніфікувати підходи та скоординувати зусилля в боротьбі з раком на всіх рівнях.”
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України

Національна стратегія контролю злоякісних новоутворень передбачає кілька важливих напрямів роботи: забезпечення первинної профілактики онкологічних захворювань та сприяння їх ранньому виявленню, покращення доступу  пацієнтів до спроможної мережі закладів охорони здоров’я, підвищення рівня професійної освіти медичних працівників, поінформованість населення, забезпечення реабілітації, догляду та паліативної допомоги онкохворим пацієнтам та підтримка їх доглядальникам на всіх рівнях.


Наголошуємо: онкологічні захворювання є одним з найважчих викликів для сфери охорони здоров’я, зокрема через зростання кількості випадків, труднощі ранньої діагностики та складне лікування. Відвідуйте щонайменше раз на рік сімейного лікаря для профілактики та виявлення раку на ранніх стадіях, що значно збільшує шанси на успішне лікування.