Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд спростив механізм медичної евакуації для захисників України

Уряд вніс зміни до Порядку направлення осіб зі складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 411 «Про забезпечення організації направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон».

«Завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії з іноземними партнерами ми маємо змогу протистояти та гідно давати відсіч ворогові. Крім того, триває наша активна співпраця з міжнародними партнерами у напрямі евакуації наших громадян, які постраждали від збройної агресії росіі. Нині вже близько 2 тисяч наших громадян евакуйовано з різних регіонів України до клінік Європи», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

МОЗ подає запити на медичну евакуацію та отримує пропозиції від країн-членів ЄС через електронну платформу Європейської Комісії Early Warning and Response System (EWRS). Ця платформа має обмежений доступ, який надається лише визначеним представникам країн-членів Європейського Союзу, Молдови та України.

Відтепер офіційно затверджено постановою механізм пошуку країн-членів Європейського Союзу, які готові безоплатно прийняти на лікування захисників України, через  електронну платформу EWRS (Система раннього попередження та реагування).

Для того, аби пришвидшити евакуацію, організаційні дії відбуватимуться паралельно: МОЗ опрацьовуватиме медичну частину в той час, як державні органи, що входять до складу сектору безпеки і оборони, готуватимуть дозволи на виїзд за кордон для захисників України.

Також змінами передбачено встановлення триденного строку для узагальнення державним органом, що входить до складу сектору безпеки і оборони, інформації, отриманої від військово-медичного закладу та надсилання на розгляд Міністерства охорони здоров'я України в електронній формі листа-направлення з копіями документів захисників України.

Відтепер механізм надання медичної та/або реабілітаційної допомоги за кордоном захисникам України, які боронять суверенітет та територіальну цілісність України, значно спрощено, оскільки одним з першочергових пріоритетів для уряду є забезпечення військовослужбовців необхідною медичною допомогою, доступ до якої обмежено через війну.

Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації захисників України для лікування за кордоном можна тут