Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд призначив двох заступниць голови НСЗУ

Анну Фенчак та Тетяну Бойко призначили заступницями голови Національної служби здоров’я України. Відповідні рішення прийняті на засідання 18 серпня. 

“Це перші офіційно призначені посадовці, без статусу “тимчасового виконання обов’язків”, за 1,5 роки. Вітаю колег з призначенням, у нас попереду багато роботи”, - заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Обидві кандидатки - з команди НСЗУ.  Анна Фенчак була заступницею директора департаменту - начальницею управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ. Тетяна Бойко - директоркою Департаменту комунікацій та з 16 червня т. в.о заступниці голови НСЗУ. 

До нових обов’язків вони приступили з випробувальним терміном 4 місяці. Після міністр оцінить результати і прийме рішення щодо подальшої співпраці. 

Нагадаємо, що 4 серпня Кабінет Міністрів України оголосив новий конкурс на посаду голови Національної служби здоров’я України

Довідково: ​​

Національна служба здоров’я України є найважливішим провідником зміни моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні, що має забезпечити: 

  • прозорі і зрозумілі гарантії держави щодо обсягу безоплатної медичної допомоги;
  • кращий фінансовий захист громадян у випадку хвороби;
  • ефективний та справедливий розподіл державних коштів;
  • стимул покращувати якість медичної допомоги закладами охорони здоров’я всіх форм власності.

Завдання НСЗУ – здійснювати стратегічні закупівлі медичних послуг в найкращих інтересах пацієнтів. Це означає, що НСЗУ оцінює потреби населення в медичних послугах, обирає тих надавачів, які здатні надати безпечні та якісні медичні послуги, а також визначає методи оплати. Таким чином ми перейшли від утримання інфраструктури закладів охорони здоров’я до принципу «гроші ходять за пацієнтом».

НСЗУ оперує коштами  бюджету через програму медичних гарантій (ПМГ), яка в повному обсязі в Україні працює другий у рік. ПМГ складається з пакетів послуг, визначених на підставі пріоритетів в охороні здоров’я.  НСЗУ гарантовано сплачує надавачам за надані пацієнтам послуги відповідно до укладених договорів.