Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

«Уряд бере відповідальність на себе». Степанов розповів, як МОЗ прискорює отримання вакцин

МОЗ продовжує планову діяльність у напрямі отримання додаткових партій вакцин проти COVID-19 як згідно з укладеними контрактами, так і в рамках глобальної ініціативи COVAX, до якої долучена Україна. Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Він розповів і про певні труднощі, пов’язані з отриманням партій вакцин.

«Ці труднощі виникають не тільки в Україні, а й в усьому світі. Це відбувається у зв'язку з тим, що наші світові фармвиробники, які безпосередньо розробляли вакцини, робили це достатньо швидко. І третя стадія клінічних досліджень, як це передбачається у звичайних умовах, ще не завершена», – зазначив Степанов.

Щоб прискорити процес отримання препаратів для вакцинації, за ініціативи МОЗ парламент ухвалив законопроєкт №5247 про внесення змін до Закону «Про лікарські засоби», яким дозволив екстрене використання вакцин. Міністр наголосив, що внесення подібних змін до законодавства – світова практика, яку застосовують у багатьох країнах, зокрема в ЄС, Великобританії, США та Новій Зеландії.

Водночас, за словами Степанова, для МОЗ в ухваленні цього законопроєкту критично важливим є захищеність наших людей від можливих наслідків використання вакцин.

«Саме тому уряд України бере на себе відповідальність за застосування цих вакцин і за будь-які непередбачувані наслідки. З цією метою буде створений відповідний Фонд щодо покриття шкоди, яка може бути завдана внаслідок використання вакцини», – заспокоїв міністр.

Що стосується ризиків від використання вакцин, то міністр закликає не політизувати цю тему. На його переконання, користь від щеплення в багато разів перевищує можливі побічні ефекти. Так, за словами Степанова, вакцинована людина якщо і захворіє, то перенесе хворобу безсимптомно, у легкій формі.

«Навколо вакцини багато маніпуляцій, фейків. Цей процес дуже політизований, що нам, лікарям, дуже заважає. Тому що вакцина – це про здоров'я. Хочу, щоб всі ви розуміли, що вакцинація дорівнює життю», – резюмував міністр.