Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Українських пацієнтів в Індії переведено на лікування в іншу клініку

Міністерство охорони здоров’я України домовилось з керівництвом індійських клінік про переведення українських пацієнтів на лікування з клініки Fortis Malar до клініки MGM Healthcare. 31 грудня українські пацієнти почали отримувати допомогу вже в госпіталі MGM Healthcare. Госпіталем гарантовано надання медичної допомоги в повному обсязі включно з трансплантацією.

Пацієнти, що перебувають на території Індії, очікують на пересадку легенів, серця та комплексу серце-легені. Індія залишається єдиною країною, яка приймає пацієнтів з України для трансплантації серця та легенів, які оплачуються з державного бюджету за програмою “Лікування громадян за кордоном”. 30 грудня відбулось закриття рахунків пацієнтів в клініці Fortis Malar.


«Міністерство охорони здоров’я України отримало заяви про бажання змінити місце лікування від 15 з 18 пацієнтів, які були направлені на лікування в Індію. 14 пацієнтів переведено до клініки MGM Healthcare (м. Ченнай) та один пацієнт до клініки Narayana Health (м. Бангалор). Троє пацієнтів продовжують обліковуватись в клініці Fortis Malar, але продовжують перебувати в Україні. МОЗ України готове зробити все необхідне для їхнього переведення у разі звернення цих пацієнтів», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль.

Основним завданням МОЗ України на сьогодні є створення власної системи трансплантації в Україні.

Нагадаємо, 18 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив перелік послуг з трансплантації, які вже наступного року зможуть надавати лікарні, що є учасниками пілотного проекту з трансплантації органів та кісткового мозку.

20 грудня 2019 року Верховна Рада України проголосувала зміни до Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», які дають можливість впровадження чітких і прозорих критеріїв та правил для побудови системи трансплантації в Україні.

24 грудня 2019 року під час проведення трансплантацій серця та нирок в Ковельській центральній районній лікарні та Національному інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова було протестовано порядок взаємодії між фахівцями різних клінік при забезпеченні процесів, які входять до порядку проведення трансплантації.

28 грудня 2019 року лікарні-учасники пілотного проекту з трансплантації, отримали від МОЗ України попередню оплату, яку вони зможуть використати протягом 2020 року.