Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Українські лікарні забезпечені коштами для виплат заробітної плати медикам

Три місяці поспіль медична сфера України протистоїть війні з російськими окупантами і кожного дня медики героїчно рятують життя українців. За словами міністра охорони здоров'я, сьогодні кожен медичний працівник, який виконує свої обов’язки, має отримувати гідну заробітну плату. У свою чергу, МОЗ ще на початку війни створило механізм, аби медичні заклади щомісяця гарантовано були забезпечені коштами, необхідними для виплат заробітної плати працівникам. Зокрема, це стосується й медзакладів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях. Лікарням, з якими встановлено належний зв'язок – перераховуються кошти. Про це Віктор Ляшко заявив під час селекторної наради з керівниками структурних підрозділів охорони здоров’я обласних військових  адміністрацій. 

«Українські медики, які працюють на українській території, навіть тимчасово окупованій, будуть отримувати українську заробітну плату – це наша принципова позиція, якої мають дотримуватися в кожному регіоні.  Наразі ми детально контролюємо виплату заробітних плат як на підконтрольних Україні територіях, так і на тимчасово окупованих. Ситуація, коли медичний заклад має на рахунку кошти, а лікарі не забезпечені заробітними платами – неприпустима», – зазначив очільник МОЗ. 

Також за результатами селектору керівникам департаментів охорони здоров'я дано доручення удосконалити комунікацію щодо наявності в медзакладах лікарських засобів закуплених та поставлених за кошти державного бюджету. Адже пацієнти в першу чергу повинні мати доступ до безкоштовних ліків. 

А також точки видачі препаратів для амбулаторного лікування, які поставлені централізовано міністерством охорони здоров'я як гуманітарна допомога.  Для цих цілей міністерством було своєчасно розроблено відповідний алгоритм, наразі на місцях треба забезпечити його виконання. 

На селекторі було обговорено питання відправлення поранених українців на лікування за кордон, роботу платформи United24 та спільної діяльності міністерства та регіональних структурних підрозділів у рамках відновлення України.