Українські фахівці з реабілітації вноситимуть медичні дані про відновлення пацієнтів в ЕСОЗ за міжнародною класифікацією МКФ
Система реабілітаційної допомоги в Україні перебуває на етапі фундаментальних змін. Трансформована система реабілітації має за мету не лише відновити фізичне та психологічне самопочуття людини, але й повноцінно повернути її до суспільного життя, зберегти її право на роботу та соціальні контакти. Для цього в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) впроваджується функціонал реабілітації на принципах Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ). Тепер в центрі уваги не діагноз і не захворювання, а людина та її шлях до відновлення.
Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) є поєднанням медичної, психологічної та соціальної моделей реабілітації і тому є критично необхідною для ефективної роботи мультидисциплінарної реабілітаційної команди та всебічного відновлення пацієнта. Ще однією з переваг впровадження МКФ – координація між фахівцями мультидисциплінарної команди та спілкування «єдиною мовою реабілітації». Тож уся інформація про процес відновлення пацієнта буде синхронізована та доступна для всіх членів його реабілітаційної команди. Утім, МКФ – це не лише про відновлення в межах медичного закладу.
«Зібрана та систематизована мультидисциплінарною командою інформація допоможе в майбутньому освітянам, соціальним працівникам, фахівцям інших галузей, систем та державі краще розуміти потреби людини, – коментує заступниця міністра охорони здоровʼя з цифрового розвитку Марія Карчевич. – А це, своєю чергою, значно покращить якість надання всього спектру послуг, необхідних людині та її сім’ї, а також дозволить надалі створювати цифрові інструменти для взаємодії між медичною, соціальною, освітньою та іншими галузями».
Так, на основі даних в ЕСОЗ буде сформовано профіль функціонування людини, що спростить надалі здійснення заходів соціальної підтримки без додаткового бюрократичного навантаження.
Уже невдовзі уся необхідна інформація для медичних фахівців про внесення реабілітаційних даних в ЕСОЗ стане доступною в навчальному курсі Академії НСЗУ «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)». Впровадження реабілітаційного функціонала в ЕСОЗ та розробка навчальних онлайн-курсів відбувається в межах проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який фінансується за підтримки Швейцарії та Європейського Союзу в Україні.
Розбудова ефективної системи реабілітації є ініціативою першої леді Олени Зеленської. Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізують Міністерство охорони здоровʼя України, Національна служба здоровʼя України, Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ «Пацієнти України», Український центр охорони здоровʼя та Український католицький університет.
Слідкуйте за оновленнями та не пропустіть реєстрацію!