Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна зможе купувати генерики антиретровірусного препарату Атазанавір

Патентний пул лікарських засобів оголосив про розширення ліцензійної угоди на антиретровірусний препарат Атазанавір з виробником Bristol-Myers Squibb на ще 12 країн світу. Завдяки розширенню ліцензії, доступ до генериків препарату отримають 1,4 мільйона людей, які живуть ВІЛ, у Алжирі, Марокко, Тунісі, Єгипті, Індонезії, Малайзії, Філіппінах, В'єтнамі, Екваторіальній Гвінеї, на Островах Кука, в Ніуе та Україні. 

Країнам з цього списку, в яких, як в Українї, діє патент на атазанавір, обмежуючи обіг препарату в країні лише оригіналом, розширення ліцензії дозволить не чекати завершення дії патенту, що спливає у більшості з них наприкінці 2018 – початку 2019 року, а забезпечити доступ пацієнтів до генериків препарату вже зараз. Це дозволить Україні закуповувати дешевші генерики цього ефективного препарату другої лінії терапії для пацієнтів, в яких вірус уже мутував. 

«Включення України до ліцензійної угоди з виробником атазанавіру дозволить нам купувати генерики цього препарату, а отже охопити ефективним і безкоштовним лікуванням більше людей, що живуть з ВІЛ. Ми вдячні Патентному пулу лікарських засобів за це досягнення, що дозволить Україні включити цей важливий препарат в номенклатуру закупівель вже наступного року», – сказала виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Патентний пул лікарських засобів – це організація громадського здоров'я, що працює за підтримки Організації Об'єднаних Націй, над збільшенням доступу до терапії для пацієнтів з ВІЛ, вірусним гепатитом С та туберкульозом у країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Завдяки інноваційній бізнес-моделі, патентний пул співпрацює з урядами, виробниками, громадянським суспільством, міжнародними організаціями, пацієнтськими організаціями та іншими зацікавленими сторонами в питаннях прогнозування, визначення пріоритетів та ліцензування необхідних ліків. Організація заохочує виробництво генериків та розробку нових формулювань шляхом об'єднання патентів.

Завдяки новій ліцензійній угоді Україна зможе внести атазанавір до номенклатури ліків, що закуповуються через міжнародні організації, вже за бюджет наступного, 2017 року, і закуповувати його у заводів, що виробляють генерик препарату. Атазанавір рекомендованиий до застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я як складова терапії другої лінії. Він має певні переваги у порівнянні з основним аналогом (лопінавір), що закуповується зараз, а саме: менша кількість побічних ефектів, зручність прийому – один раз на день, і нижча собівартість.