Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна закликає Червоний Хрест сприяти створенню зеленого коридору в регіонах, які потребують допомоги

Щоб урятувати сотні тисяч мирних жителів, потрібно залучити усі можливості, ресурси та гуманізм. Україна звертається до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) і його голови Петера Маурера та голови Червоного Хреста в Європі Роберта Мардіні та просимо про сприяння в організації безпечного гуманітарного коридору для якнайшвидшої евакуації та допомоги мирним жителям. Про це повідомила Тетяна Ломакіна, координаторка гуманітарних коридорів в Офісі Президента.

За словами Тетяни Ломакіної, дії щодо організації такого коридору вимагають невідкладності. Кожна хвилина коливань та роздумів – це життя людей:

«Українська сторона готова забезпечити вивіз людей, доставку гуманітарних вантажів, українські збройні сили гарантують безпечне проходження коридору і ми чекаємо на нього від російської сторони». 

Основне завдання – створити умови для евакуації людей і доставки гуманітарних вантажів по всій території України. 

Міжнародне гуманітарне право захищає людей, забороняючи робити мирне населення або цивільні об'єкти цілями ударів, використовувати голод як засіб війни, блокувати доступ людей до медичної та соціальної допомоги.

Нині ж в Україні літні люди, жінки, діти не отримують медичної допомоги, діти народжуються в підвалах і перше, що вони чують в своєму житті, – це звук вибухів. Люди не мають теплої їжі і питної води. Серед них багато людей з інвалідністю та із хронічними захворюваннями, які помруть без ліків. Днями був розбитий вщент Чернігівський фтизіопульмонологічний центр. За попередньою інформацією жертв серед лікарів та пацієнтів немає. Медичний персонал під обстрілами вжив усіх невідкладних заходів, щоб терміново убезпечити пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

Доведення мирних людей до зневоднення, виснаження, страждання від відсутності своєчасної медичної допомоги у XXI ст. – ніщо інше, як катування.