Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна вивчає швейцарський досвід задля посилення розвитку української системи медичної освіти

У межах україно-швейцарської співпраці відбувся навчальний візит делегації МОЗ до Швейцарії з метою підтримки розвитку системи медичної освіти в Україні. Адже прогресивна освіта медиків сприяє забезпеченню кваліфікованої та доступної допомоги для пацієнта.

«Ознайомився з роботою швейцарської системи додипломної та післядипломної освіти. Це важливий досвід для нас. Завдяки спільним рішенням та співпраці зі швейцарськими колегами зможемо досягти успіху у напрямі розвитку наших університетських клінік. Саме їх функціонування відіграє важливу роль у підготовці лікарів та забезпечує високий рівень медичної допомоги. Вдячний уряду Швейцарії та організації Swiss Tropical and Public health institute за всебічну підтримку та спільну ініціативу задля покращення якості та доступності медицини в Україні», – зазначив перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров.

Зокрема, під час візиту українська сторона мала змогу ознайомилася із швейцарською системою охорони здоров’я, побудовою додипломної та післядипломної освіти, а також правовими засадами швейцарської системи медичної освіти. На прикладі Університетської лікарні м. Базель дізналися про структуру та організацію додипломної освіти, основні засади здобуття клінічних навичок та навчання «біля ліжка». 

Основні напрями, яким приділено увагу:

  • якісна та сучасна освіта лікарів та медсестер первинної ланки;
  • інтеграція освіти в медичну практику; 
  • розвиток університетських лікарень;
  • лікарське самоврядування в Швейцарії.

Зазначимо, що наразі успішно завершена перша фаза спільного україно-швейцарського проєкту та попередньо сторони домовились про продовження співпраці на наступні чотири роки.