Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна та Велика Британія співпрацюватимуть у сфері психічного здоров’я

Про це йшлося під час круглого столу, присвяченого досвіду Великої Британії у розвитку системи охорони психічного здоров’я. Участь у заході в режимі онлайн взяли українські фахівці, які працюють над створенням Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Захід відбувся у розвиток домовленостей між першою леді України та принцесою Уельською Кетрін.

Британські спеціалісти розповіли про успішний досвід роботи в сфері психічного здоров’я: програму боротьби зі стигмою «Time to change» та роботу команд консультантів з психічного здоровʼя у школах «Place to be».

Програма «Time to change» тривала 20 років. За цей період рівень стигматизації проблем із психічним здоров'ям зменшився на 27%. Натомість зросла кількість звернень дітей та молодих людей за сервісами у сфері психічного здоровʼя. З огляду на такий досвід та на результати досліджень британських колег українські спеціалісти працюватимуть над розробленням антистигматизаційної програми для України.

Команди з психічного здоровʼя у школах «Place to be» просувають позитивне ставлення до питань психічного здоровʼя та добробуту, працюють з дітьми, батьками та вчителями. У межах програми в школах створені місця для короткотривалого консультування «Time to talk». У них проводять 15-хвилинні короткі консультації для дітей, орієнтовані на розвиток стійкості та проведення ранніх втручань. Такий досвід є дуже корисним для України у процесі впровадження послуги з психічного здоровʼя у шкільному та дошкільному середовищі.

Крім того, учасники дізналися про досвід роботи Великої Британії з ветеранами й чинними військовослужбовцями та консультування українців у сервісах «Mind» у Західному Сассексі.

Міністерство охорони здоров’я висловлює подяку Посольству України у Великій Британії, британським колегам за готовність допомагати і ділитися досвідом.