Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна співпрацюватиме з канадськими центрами, що спеціалізуються на роботі з ветеранами з посттравматичним стресовим розладом

Можливість такої співпраці обговорили з Премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко і перша леді України Олена Зеленська під час візиту до Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України.

Канада – один із активних партнерів нашої держави, що надає неоціненну підтримку протягом цих важких для України місяців російсько-української війни. Ця допомога різнопланова: від прийняття 200 тисяч наших вимушених переселенців до коштів на генератори, захисту української енергосистеми, розмінування. 

«Ментальне здоровʼя – тема, яка набуває особливої актуальності в умовах жахіть війни, з якими щодня змушені стикатися як наші воїни, так і цивільні громадяни. По суті Україна переживає унікальний досвід, на який ми маємо опиратися, водночас залучаючи найкращу світову експертизу та напрацювання. Працюємо над тим, аби забезпечити надання всього спектру якісних послуг з психологічної реабілітації, адже психічне здоровʼя нерозривно повʼязано із фізичним. Наші воїни захищають нас на лінії фронту, ми ж маємо подбати за них тут. Вдячний пану Трюдо за увагу та готовність Канади до співпраці і в цій надзвичайно важливій для України сфері», – сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Наразі під час відвідин Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України сторони обговорили можливість реалізації нового спільного проєкту – медичного партнерства між «Лісовою поляною» та канадськими центрами, що спеціалізуються на роботі з ветеранами з посттравматичним стресовим розладом. Проєкт планується імплементувати в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, яка реалізується за ініціативи першої леді.

«Ми раді, що саме Канада була обрана на державному рівні нашим партнером, адже це одна із провідних країн з вивчення психічного здоровʼя, зокрема ветеранів, військовослужбовців. У Канаді працює велика кількість дуже відомих дослідників світового рівня, які впроваджують і досліджують нові впливи та методи роботи з психотравмою. І саме цей досвід нам дуже важливий. Ми вже працюємо останні роки з декількома канадськими фахівцями, а в рамках нового проєкту матимемо можливість розширити їхнє коло. При чому така співпраця дає можливість не лише взяти досвід Канади, але й поділитися з канадськими фахівцями нашими напрацюваннями за 9 років, адже маємо досить унікальний контекст війни на сьогодні в Україні», – зазначила Ксенія Возніцина, директорка Центру «Лісова поляна».

Нагадаємо, що Центр психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України – заклад, в якому працює унікальна модель психологічного відновлення, що поєднує в собі найкращі міжнародні стандарти надання психологічної допомоги, інноваційні методи та індивідуальний підхід.