Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Україна отримала понад 700 дозиметрів для роботи медиків у разі радіаційної аварії

730 індивідуальних дозиметрів — це перша частина допомоги від уряду США в рамках співпраці з Міністерством охорони здоров'я України. Сучасні прилади для індивідуальної дозиметрії вже надійшли до областей.  Обладнання необхідне для обліку індивідуальних доз опромінення медиків, які працюватимуть у зоні радіаційної небезпеки в разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Центр громадського здоров'я розподілив дозиметри групам радіаційного спостереження і дозиметричного контролю які створені та функціонують в кожній області на базі центрів контролю та профілактики хвороб. 

Також заплановане надходження другої партії дозиметрів, які будуть розподілені між центрами «екстренки». 

«У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру медики, які потенційно будуть залучені до ліквідації наслідків в зоні радіаційної небезпеки, повинні дотримуватися норм щодо допустимої дози опромінення. Індивідуальний дозиметр допомагає переконатися, що ці норми не перевищені і що рівень опромінення в межах безпечних значень. Це важливо як для медиків, які в разі потреби працюватимуть в зоні опромінення, так і для населення, яке підлягатиме евакуації у випадку надзвичайної ситуації. Точна інформація щодо рівня опромінення дозволяє ефективно організовувати роботу залучених фахівців до реагування, маршрути пацієнтів та забезпечити спеціалізоване лікування», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Індивідуальні дозиметри дають змогу вести облік накопиченої дози опромінення протягом тривалого періоду. Крім того, індивідуальні дозиметри є необхідними для забезпечення особистої безпеки, відповідності нормам і стандартам, а також моніторингу та контролю радіаційного впливу на окремих спеціалістів під час роботи в небезпечних умовах. Це важливо для визначення можливих довгострокових наслідків та для встановлення доз опромінення фахівців, які працюють в зоні радіаційного ураження. 

Нагадаємо, наприкінці червня на Запоріжжі пройшли масштабні тренувальні навчання,  в ході яких відпрацьовані алгоритми реагування у разі можливого теракту на ЗАЕС. До них були залучені відповідні служби центрального, регіонального та місцевого значення. Зокрема, медики, енергетики, працівники МВС, рятувальники та комунальні служби. 

Також у серпні на Рівненщині пройшли спільні тренінги та відпрацювання практичних навичок бригадами екстреної медичної допомоги,  групами радіаційного моніторингу і дозиметричного контролю ЦКПХ та рятувальниками з 6 областей. Крім того, лікарні та екстрені медичні служби в усіх областях відпрацьовують алгоритм загального реагування в разі ймовірного теракту на ЗАЕС та спільні алгоритми дій на випадок радіаційної загрози. А саме: готовність та реагування, координацію спільних дій медиків на обласних і загальнонаціональному рівнях між лікарнями, взаємодія з службами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, центрами контролю та профілактики хвороб.