Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ухвалено наказ щодо встановлення факту смерті людини в умовах воєнного стану

Міністерство охорони здоров’я ухвалило наказ №390 щодо деяких питань встановлення факту смерті людини у зв’язку із введенням воєнного стану на території України та з метою забезпечення функціонування сфери охорони здоров’я в особливий період.

Діяти вказаний наказ буде на період воєнного стану в Україні та у разі неможливості виконання окремих функцій органів державної влади на окремих адміністративно-територіальних одиницях у зв’язку з триваючими бойовими діями.

Так, якщо протягом трьох годин буде відсутня можливість взаємного інформування між органами влади відповідно, то дозволяється захоронення тіл за умови:

  1. Обов’язково огляду трупа на місці його виявлення з оформленням відповідного протоколу (опису трупа із зазначенням трупних явищ та характеру і локалізацій тілесних ушкоджень);

  2. Проведення фотофіксації ушкоджень у випадку наявності (у випадку наявності ознак насильницької смерті) як обов’язкового доповнення до опису ушкоджень;

У випадку невпізнаного (неідентифікованого) трупа та відсутності можливості проведення судово-медичної експертизи, необхідно на місці оформити відповідний протокол, як йдеться у пункті 1, а також описати антропометричні дані трупа, описати словесний портрет, зробити портретну фотографію та зазначити особливі прикмети (зубну формулу, наявність татуювань тощо). 

Також необхідно копії заповнених документів разом з заповненою довідкою про причину смерті зберігати у закладі охорони здоров’я до окремого розпорядження.

Окрім того, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської військово-цивільних адміністрацій, серед іншого, доручено не допускати фіксацію, заповнення та видачу лікарського та фельдшерського свідоцтва про смерть на базі інформації, яка була отримана шляхом телефонного зв’язку, без огляду трупа на місці його виявлення з оформленням відповідного протоколу огляду трупа.

Детальніше ознайомитись із наказом можна за посиланням: https://bit.ly/3tmE3yX