Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Ухвалено євроінтеграційну постанову уряду щодо впровадження інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові

Сьогодні на своєму засіданні уряд ухвалив постанову №143 від 17.02.2023 «Про створення інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові». Постанова створює правові умови для реалізації узгодженої інформаційної політики та цифрових рішень у сфері донорства крові відповідно до євроінтеграційних вимог.

Цей документ є важливим для функціонування системи крові, адже визначає питання щодо забезпечення обліку та автоматизації процесів у сфері донорства крові та компонентів крові, механізмів обробки даних і взаємодії суб’єктів, використання достовірної інформації про потреби крові для планування і моніторингу запасів на національному та регіональному рівнях. 

Передбачається, що для цих процесів використовуватимуться дві електронні системи — система єКров, яка має бути створена для виконання суб’єктами у сфері  донорства крові та компонентів крові своїх функцій і повноважень, та електронна система охорони здоров’я.

Наявна електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) для забезпечення виконання нею функцій, пов’язаних із донорством крові, буде відповідним чином модифікована. ЕСОЗ в інформаційному просторі системи крові забезпечуватиме:

  • ведення первинної облікової медичної документації щодо результатів медичного обстеження донорів, допущення до донацій, забору та трансфузії крові;
  • облік зразків крові реципієнтів;
  • фіксацію серйозних несприятливих реакцій або серйозних несприятливих випадків, пов’язаних з донорством тощо.

Також до 1 червня 2023 р. МОЗ має внести на розгляд Кабінету Міністрів України розроблений порядок функціонування системи єКров.

Впровадження інформаційно-комунікаційного комплексу системи крові із застосуванням передових міжнародних практик надасть можливість чіткого і системного управління запасами крові, сприятиме прозорості і контрольованості процесів взаємодії між суб’єктами, що беруть участь у функціонуванні системи крові.

Зазначена постанова уряду розроблена в рамках євроінтеграційних зобов’язань та на виконання Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». 

Нагадаємо, що триває загальнонаціональна кампанія «Твоя кров може воювати»: донором крові може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства (про протипоказання детально можна прочитати за посиланням https://utcc.gov.ua/blooddonor/.

Щоб стати донором, можна:

-     Звернутися до центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров).

-     Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними (список центрів крові – за посиланням https://cutt.ly/TCWc6NV).

-     Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає донатити кров, може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів. Внести свої дані можна на ресурсі https://www.donor.ua/.