Захист від інфекційних хвороб - першочергове завдання для МОЗ України
Про це на своїй першій пресконференції заявила Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.
“Перед нами гостро стоїть питання імунізації дорослих і ми будемо фокусуватися на тому, щоб забезпечити всіх необхідними вакцинами”, - наголосила міністерка.
Зоряна Скалецька наголосила: "Вакцинація дорослого населення - важлива задача, що стоїть перед міністерством"
Наразі рівень вакцинації серед дорослого населення досить низький. Особливо складна ситуація з вакцинацією від дифтерії та кору. Проте, в Україні наявні всі вакцини від 10 інфекційних хвороб за Календарем профілактичних щеплень. Докладніше про якість і ефективність вакцин, які закуповує Україна: https://bit.ly/2JN1Roc
Для того щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до лікаря, з яким ви підписали декларацію. Він проконсультує щодо календаря щеплень та випише направлення.
Безоплатно вакцинуватись чи надолужити пропущені щеплення можуть:
- усі діти до 18 років - від усіх хвороб за Календарем (вакцинуватись можуть навіть ті діти, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані);
- дорослі - від дифтерії і правця кожні 10 років;
- дорослі - проти кору, паротиту і краснухи, якщо вони належать до групи ризику (військові, учасники ООС, медики, освітяни, студенти) або контактували з хворими на кір і не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті. Також безоплатно вакцинуються дорослі, які не мають імунітету проти кору (за результатами аналізів на наявність антитіл IgG).
Вакцинуватися безоплатно можна в державних медзакладах, приватних лікарнях та у лікарів-ФОП, які підписали договір з Національною службою здоров'я України. Перелік закладів за посиланням.
Якщо у вашому медзакладі немає вакцини, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.
Якщо лікар відмовляє вас від вакцинації, чи каже, що безоплатних вакцин немає, ви можете звернутися на гарячу лінію Національної служби здоров’я України за номером телефону 1677 та повідомити, що вам створюють перепони на реалізацію вашого права на безоплатну вакцинацію.