Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У закладах охорони здоров’я запроваджено чотири нові посади у сфері реабілітаційної та фармацевтичної допомоги

У закладах охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) наказом Міністерства охорони здоровʼя від 29.11.2023 №2034 запроваджено нові посади. 

Відтепер за необхідності ЗОЗ можуть вводити посаду соціального працівника з вищою освітою у галузі знань «Соціальна робота». Даного фахівця віднесено до Переліку посад професіоналів з вищою немедичною освітою, залучених до надання реабілітаційної допомоги у складі мультидисциплінарних реабілітаційних команд.

Нагадаємо, що залучення соціального працівника до надання мультидисциплінарної реабілітаційної допомоги передбачено Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та порядком організації реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я.

Також згідно з наказом МОЗ перелік посад професіоналів у галузі охорони здоров’я у ЗОЗ доповнено трьома новими посадами:

  • протезист-ортезист,
  • професіонал з клінічних досліджень,
  • професіонал з фармаконагляду.

Зазначимо, що впровадження нових посад важливе для забезпечення якісної реабілітаційної допомоги особам, які потребують протезування й ортезування, та гарантування якості, ефективності й безпеки лікарських засобів, що застосовуються у медичній практиці.

Зазначені професії включено до Національного класифікатора професій. Для протезиста-ортезиста та професіонала з фармаконагляду затверджено професійні стандарти.

Наказом МОЗ встановлено чіткі вимоги до освіти осіб, які обійматимуть посади, що входять до згаданого вище переліку, зокрема, експерта з оцінки медичних технологій, ерготерапевта, терапевта мови і мовлення, фізичного терапевта, трансплант-координатора, трансплант-координатора патолого-анатомічного бюро (бюро судово-медичної експертизи).

Таким чином, МОЗ продовжує системну роботу у напрямі зміцнення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я, в тому числі шляхом запровадження нових професій та посад.

Наступним кроком стане затвердження Переліку циклів спеціалізації та тематичного удосконалення за спеціальностями перелічених вище професіоналів.