Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У відомчих медзакладах надаватимуть сучасну доказову реабілітаційну допомогу

Кабінет Міністрів України доручив відомствам активізувати роботу з організації надання реабілітаційної допомоги у підпорядкованих закладах охорони здоров’я за підходами, які запровадило Міністерство охорони здоров'я через програму медичних гарантій. Це дозволить покращити доступ до якісної реабілітаційної допомоги в Україні.

«Більше року в Україні триває повномасштабна війна. З кожним днем попит на реабілітаційні послуги зростає і медична система має оперативно реагувати на цей запит. Наше завдання – зробити все, аби пацієнти мали можливість отримували якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу. В тому числі і в сфері реабілітації. Запровадження доказових підходів у відомчих закладів дозволить значною мірою розширити доступ українців до реабілітації у сфері охорони здоров'я. Маємо працювати разом, об'єднавши потужності всіх відомств, аби досягнути максимального результату», – зазначив Віктор Ляшко

У відомчих лікувальних закладах, підпорядкованих Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Мін’юсту, Мінмолодьспорту, ДСНС, Держприкордонслужбі, Національній гвардії України, Держспецзв’язку, Державному управлінню справами, Національній академії медичних наук України, Національній академії наук України будуть утворені мультидисциплінарні реабілітаційні команди, створені реабілітаційні відділення. Ці рішення дозволять забезпечити надання реабілітаційної допомоги високого обсягу (три та більше години на добу або 15 годин реабілітації на тиждень та більше на особу) у реабілітаційних відділеннях таких медзакладів. 

У відомчих медзакладах, де надається допомога пацієнтам із черепно-мозковими, спинно-мозковими, скелетними, опіковими травмами, та які не мають окремого відділення для надання стаціонарної реабілітаційної допомоги, будуть введені штатні посади фахівців з реабілітації. Вони надаватимуть реабілітаційну допомогу протягом гострого реабілітаційного періоду, що дозволить запобігти виникненню ускладнень від знерухомлення (пролежні, застійні пневмонії тощо) у пацієнтів.

Заклади, які мають реабілітаційне відділення або підпорядкований підрозділ, надаватимуть реабілітаційну допомогу і протягом післягострого реабілітаційного періоду. 

Індивідуальні реабілітаційні плани та електронні записи з реабілітації будуть вестися в електронній системі охорони здоров’я із дотриманням  Класифікатору функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, розробленого відповідно до Міжнародної класифікації.