Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У січні на Львівщині проведено 15 аеромедичних евакуацій

Протягом січня на Львівщині провели 15 аеромедичних евакуацій для пацієнтів, які потребували негайної спеціалізованої медичної допомоги та оперативного транспортування до обласного центру. Серед евакуйованих – 3 дітей, а найстаршому пацієнтові – більше 80 років.

Пілотний проєкт з аеромедичної евакуації був запущений 2021 року та реалізується спільно Міністерством охорони здоров’я і Міністерством внутрішніх справ. Завдяки цьому українці з найвіддаленіших, у т. ч. гірських, районів отримують доступ до високоспеціалізованої допомоги.

Ще один важливий складник проєкту – підтримка вітчизняної трансплантології, адже можливості застосування авіації дозволяють значно зекономити час на транспортування донорських органів, коли  це має критичне значення.

Медична комплектація гелікоптеру, що здійснює аеромедичну евакуацію, є аналогічною комплектації реанімобіля класу «С». Тобто серед його обладнання: кардіомонітор, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, інфузомати, автоматичний пристрій непрямого масажу серця.

Наразі пілотний проєкт діє у двох областях, Львівській та Київській, фінансується МОЗ України і є безоплатним для пацієнтів. 

Нагадаємо, що Уряд продовжив пілотний проєкт з аеромедичної евакуації на 2022 рік та врегулював можливість використання усіх типів повітряних суден суб’єктів державної авіації для міжгоспітального транспортування пацієнтів.