Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Рівному провели спеціалізований тренінг для медиків з інфекційного контролю та управління медичними відходами

Це був перший дводенний тренінг, такі ж заплановані для медичних команд у 15 областях та Києві в рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров'я та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні».

Тренінги орієнтовані на фахівців закладів охорони здоров’я, відповідальних за поводження з медичними відходами, – як медзакладів «первинки», так і спеціалістів лікарень, де надають спеціалізовану медичну допомогу. Загалом понад 1 200 медиків пройдуть навчання.

«Пандемія COVID-19 актуалізувала питання інфекційного контролю та управління медичними відходами у всьому світі. Велика кількість медвідходів накопичувалась у пунктах щеплень та лікарнях у період пандемії та під час рутинної роботи лікарень. Тому на національному рівні впродовж останніх років триває оновлення законодавчої бази – наказів та протоколів – враховуючи міжнародні стандарти. Практичні відпрацювання під час тренінгів з інфекційного контролю важливі як для ефективної роботи медичного персоналу, так і безпеки лікарів та пацієнтів. Отримані результати можуть стати основою для корегування наявних протоколів та враховуватись під час розробки нових документів», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Нагадаємо, у рамках співпраці МОЗ та Світового банку з 2015 року реалізуються три великі проєкти у сфері охорони здоров’я: «Поліпшення охорони здоровʼя на службі у людей», «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя».

У ході реалізації проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» почалася заміна обладнання для зберігання вакцин. Створено сучасну систему зберігання вакцин із дотриманням холодового ланцюга – медзаклади та обласні центри контролю і профілактики хвороб забезпечені прекваліфікованими ВООЗ холодильниками і морозильниками (загалом 5 168 одиниць на суму 14,7 млн доларів США). Крім того, в рамках розширеної підтримки проєктів укладено договори щодо закупівлі 14 ангіографів із нейроінтерверційними функціями для лікарень, де створюються інсультні центри, та 24  комп’ютерних томографи.