Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

У рамках робочого візиту до НДСЛ “ОХМАТДИТ” італійські онкогематологи надали свої рекомендації щодо розвитку відділення трансплантації кісткового мозку та імунотерапії

Минулого тижня НДСЛ “ОХМАТДИТ” відвідали онкогематологи з Італії: директор Центру дитячої онкогематології Університетської клініки Верони, трансплантолог доктор Сімоне Чезаро і стaрший онкогематолог клініки та інспектор JACIE (організації, яка займається акредитацією відділень ТКМ у Європі) доктор Массіміліано де Бортолі. Їхній візит відбувся на громадських (волонтерських) засадах.

Ця зустріч відбулася відповідно до плану негайного реагування лікарні спільно з МОЗ України на ситуацію, коли окремі лікарі “ОХМАТДИТу” залякуваннями та відвертим саботажем намагалися зірвати лікувальний процес у дитячій лікарні, зокрема - у відділенні трансплантації кісткового мозку.

Упродовж трьох днів закордонні колеги консультували лікарів відділення ТКМ та імунотерапії “ОХМАТДИТу” по складних випадках, обговорювали тактику лікування нових пацієнтів, аналізували план розвитку відділення у новому корпусі.

На думку лікарів, попри ситуацію, що склалась, відділення трансплантації кісткового мозку та імунотерапії  “ОХМАТДИТу” має унікальний шанс сформувати команду нового типу - прогресивну і самостійну. Проте для цього команді відділення і адміністрації потрібно вирішити кадрові питання і зробити чимало зусиль і змін в операційних процесах, які наразі суттєво відрізняються від світових стандартів, взявши за основу стандарти JACIE. За результатами візиту італійські лікарі надали свої рекомендації команді лікарів та адміністрації лікарні:

  • У відділенні має бути описаний та закріплений документально кожен процес, встановлені єдині стандарти роботи, за якими працює команда.
  • В “ОХМАТДИТі” має бути сформована мультидисциплінарна команда для оперативних консультацій онкогематологічних пацієнтів. В команду мають входити: онкогематолог, анестезіолог, кардіолог, ендокринолог, хірург, дерматолог, гінеколог, педіатр, інфекціоніст, ортопед, фізіотерапевт, психолог, невропатолог та радіолог.
  • Лікарня має запровадити фармацію, яка б централізовано займалась розведенням хіміотерапії для всіх онкогематологічних відділень лікарні.
  • Лікарня має запровадити якісний і систематичний збір статистичних даних по кожному пацієнту, незалежно від того, де пацієнт продовжує лікування.
  • Лікарня має забезпечити можливість амбулаторного спостереження пацієнтів, зменшити час перебування пацієнтів у стаціонарі.
  • “ОХМАТДИТ” має запровадити систематичне навчання медичного персоналу.

Університетська клініка Верони готова підписати меморандум про співпрацю з “ОХМАТДИТом”. Сімоне Чезаро і Масіміліано де Бертолі готові і надалі надавати допомогу лікарям і пацієнтам відділення ТКМ та імунотерапії “ОХМАТДИТу": надавати оперативні консультації, допомагати із запровадженням нових стандартів у відділенні, приймати медичний персонал Охматдиту на стажування у Верону і за потреби приїжджати до Києва для подальших консультацій.

Також найближчим часом адміністрація “ОХМАТДИТу” планує відправити на навчання працівників референтної лабораторії до Білорусі, а вже наступного тижня трансфузіологи “ОХМАТДИТу” стажуватимуться у Вільнюсі (Литва).