Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

У рамках робочого візиту до НДСЛ “ОХМАТДИТ” італійські онкогематологи надали свої рекомендації щодо розвитку відділення трансплантації кісткового мозку та імунотерапії

Минулого тижня НДСЛ “ОХМАТДИТ” відвідали онкогематологи з Італії: директор Центру дитячої онкогематології Університетської клініки Верони, трансплантолог доктор Сімоне Чезаро і стaрший онкогематолог клініки та інспектор JACIE (організації, яка займається акредитацією відділень ТКМ у Європі) доктор Массіміліано де Бортолі. Їхній візит відбувся на громадських (волонтерських) засадах.

Ця зустріч відбулася відповідно до плану негайного реагування лікарні спільно з МОЗ України на ситуацію, коли окремі лікарі “ОХМАТДИТу” залякуваннями та відвертим саботажем намагалися зірвати лікувальний процес у дитячій лікарні, зокрема - у відділенні трансплантації кісткового мозку.

Упродовж трьох днів закордонні колеги консультували лікарів відділення ТКМ та імунотерапії “ОХМАТДИТу” по складних випадках, обговорювали тактику лікування нових пацієнтів, аналізували план розвитку відділення у новому корпусі.

На думку лікарів, попри ситуацію, що склалась, відділення трансплантації кісткового мозку та імунотерапії  “ОХМАТДИТу” має унікальний шанс сформувати команду нового типу - прогресивну і самостійну. Проте для цього команді відділення і адміністрації потрібно вирішити кадрові питання і зробити чимало зусиль і змін в операційних процесах, які наразі суттєво відрізняються від світових стандартів, взявши за основу стандарти JACIE. За результатами візиту італійські лікарі надали свої рекомендації команді лікарів та адміністрації лікарні:

  • У відділенні має бути описаний та закріплений документально кожен процес, встановлені єдині стандарти роботи, за якими працює команда.
  • В “ОХМАТДИТі” має бути сформована мультидисциплінарна команда для оперативних консультацій онкогематологічних пацієнтів. В команду мають входити: онкогематолог, анестезіолог, кардіолог, ендокринолог, хірург, дерматолог, гінеколог, педіатр, інфекціоніст, ортопед, фізіотерапевт, психолог, невропатолог та радіолог.
  • Лікарня має запровадити фармацію, яка б централізовано займалась розведенням хіміотерапії для всіх онкогематологічних відділень лікарні.
  • Лікарня має запровадити якісний і систематичний збір статистичних даних по кожному пацієнту, незалежно від того, де пацієнт продовжує лікування.
  • Лікарня має забезпечити можливість амбулаторного спостереження пацієнтів, зменшити час перебування пацієнтів у стаціонарі.
  • “ОХМАТДИТ” має запровадити систематичне навчання медичного персоналу.

Університетська клініка Верони готова підписати меморандум про співпрацю з “ОХМАТДИТом”. Сімоне Чезаро і Масіміліано де Бертолі готові і надалі надавати допомогу лікарям і пацієнтам відділення ТКМ та імунотерапії “ОХМАТДИТу": надавати оперативні консультації, допомагати із запровадженням нових стандартів у відділенні, приймати медичний персонал Охматдиту на стажування у Верону і за потреби приїжджати до Києва для подальших консультацій.

Також найближчим часом адміністрація “ОХМАТДИТу” планує відправити на навчання працівників референтної лабораторії до Білорусі, а вже наступного тижня трансфузіологи “ОХМАТДИТу” стажуватимуться у Вільнюсі (Литва).