Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

У Національному Інституті Раку проводять аутологічну трансплантацію кісткового мозку

Високодозова хіміотерапія та аутологічна трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин призначається як дітям, так і дорослим пацієнтам. Трансплантація кісткового мозку дозволяє підвищити ефективність лікування у два рази.

Високодозову хіміотерапію та аутологічну трансплантацію кісткового мозку у дорослих проводять при множинній мієломі, лімфомах, герміногенних пухлинах, у якості терапії рефрактерних форм або рецидивів та у якості консолідації у першій лінії терапії. Цей метод також застововується для лікування дітей при нейробластомі та медулобластомі високих груп ризику, саркомі Юїнга/ПНЕП, при рецидивах нефробластом та герміногенноглітинних пухлин.

Застосування високих доз хіміопрепаратів  дозволяє побороти нечутливість клітин пухлини до стандартних режимів терапії, а трансплантація стовбурових клітин прискорює відновлення нормального кровотворення.

Джерелом стовбурових клітин для трансплантації є периферична кров. Для забору стовбурових клітин використовують сепаратор клітин крові. Ця процедура триває 4-5 годин. Пункція кісткового мозку не потрібна.