Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У МОЗ обговорили питання подальшої співпраці України та Ізраїлю у галузі охорони здоров’я

Про можливості та перспективи поглиблення співпраці між Україною та Державою Ізраїль для допомоги постраждалим із вираженими проявами посттравматичного стресового розладу говорили під час сьогоднішньої зустрічі в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун із Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські.

Ізраїль, на жаль, багато десятиліть стикається із протистоянням та терористичною загрозою, подібним до того, що виникли в нашій країні в останні роки. Саме тому досвід, накопичений ізраїльськими фахівцями в царині реабілітації жертв військових дій і терактів, важливий та унікальний. Саме ізраїльські фахівці розробили якісні, ефективні та дієві технології протистояння психологічним і психіатричним наслідкам військових криз.

МОЗ України плідно співпрацює з Посольством Держави Ізраїль в Україні з питань невідкладної психологічної, соціальної та медичної допомоги при посттравматичних психічних розладах. Учасники зустрічі обговорили питання можливого співробітництва для розвитку напрямів фізичної реабілітації, медсестринства.

Під час зустрічі учасники обговорили можливості створення україно-ізраїльського практичного і науково-методичного центру допомоги постраждалим із вираженими проявами посттравматичного стресового розладу, на базі якого українські та ізраїльські фахівці змогли б адаптувати та впровадити ізраїльські методики реабілітації жертв військових конфліктів і терористичних акцій.

Нагадаємо, що Україна вже має можливість використовувати ізраїльський та міжнародний досвід для навчання волонтерів та фахівців сучасним технологіям невідкладної психологічної, медичної та соціальної допомоги при посттравматичних психічних розладах. Було проведено десятки семінарів, організовані виступи на науково-практичних конференціях, для обміну досвідом провідні фахівці України відвідували Ізраїль.