Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У МОЗ готують впровадження єдиної державної бази даних медичних оглядів водіїв

Зважаючи на необхідність кардинальних змін, у МОЗ України розпочали роботу зі створення єдиної державної бази даних медичних оглядів певних категорій осіб. Про це повідомила Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції, під час стартової прес-конференції до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху.

«Усі ми учасники дорожнього руху: водії, пасажири, пішоходи. Тому тема стосується кожного. Стан здоров’я водія – це надзвичайно важливе питання, де не може бути компромісів. Тому необхідно впорядкувати єдину базу даних, з якої можна отримати інформацію про те, чи має людина здоров’я бути за кермом, чи пройшла вона медичний огляд, зокрема нарколога і психіатра», - зазначила Оксана Сивак.

Наявність такої бази дозволить оперативно перевірити легальність довідки. Запрацювати вона повинна у 2017 році. Наповнення цієї бази відбуватиметься у співпраці з МВС. Крім інформації про водіїв, база міститиме відомості про комісії та лікарів, які мають право надавати такі довідки. За словами учасників заходу, важливо, щоб такі бази не тільки існували, а були повні та доступні.

Ще одним принципово важливим питанням медичного забезпечення транспортного процесу є удосконалення системи підготовки кандидатів у водії, водіїв та інших учасників дорожнього руху. Кожен, хто сідає за кермо, повинен мати навички з надання домедичної і медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Адже саме водії першими стикаються із травмою на дорозі і можуть надати допомогу у ті важливі хвилини, коли фахівці ще в дорозі, і тим самим врятувати життя. У МОЗ вже працюємо над змінами до програми навчання водіїв.

«Безпека дорожнього руху не повинна обмежуватися тижнем, коли це відзначається. Увага та небайдужість кожного з нас, щоденних учасників дорожнього руху, до неухильного дотримання встановлених правил поведінки водія, пішохода, пасажира, виявлені при цьому ввічливість та культура, безперечно, забезпечуватимуть досягнення поставленої мети – збереження людського життя», - підсумувала Оксана Сивак.

Учасники прес-конференції підписали національну декларацію з основ безпеки дорожнього руху та закликали усіх долучитися до її виконання. Електронну версію декларації можна підписати на сайті Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України: http://umcbdr.com.ua/declaration/

Довідково

Початок Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (2011 – 2020) світова спільнота оголосила відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 11 травня 2011 року.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій свідчать про складну ситуацію з безпекою дорожнього руху в більшості держав. Щороку в світі від дорожньо-транспортних пригод гинуть понад 1 млн 300 тис. осіб, отримують травми близько 50 мільйонів осіб. За оцінками міжнародних експертів з охорони здоров’я, якщо не вжити термінових заходів до 2020 року, аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД.