Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

У міжнародному моніторинговому дослідженні якості вищої медичної освіти взяли участь 6275 студентів

Це  88% усіх студентів 4 курсу спеціальності “Медицина”. Дослідження проходило в 19 закладах вищої освіти.

Тестування проходило українською мовою та тривало 4 години.

До 17 травня 2019 року МОЗ України отримає від розробника дослідження, Національної ради медичних екзаменаторів (США), звіти з результатами, на основі яких буде розроблено рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів та освітніх програм.

“Міжнародне моніторингове дослідження - це успішний кейс системного підходу до змін в медичній освіті. Таке дослідження дозволить побачити сильні та слабкі сторони навчання майбутніх лікарів. Це ще один послідовний крок Міністерства в рамках стратегії розвитку медичної освіти. Наша мета - здібний, мотивований та кваліфікований лікар для пацієнта”, - зауважує заступник міністра Олександр Лінчевський.

За дотриманням вимог під час проведення дослідження стежили 180 спостерігачів. Представники громадської спілки “Рух ветеранів України” відгукнулись на запрошення МОЗ України і пройшли спеціальний тренінг від Центру тестування при МОЗ України, щоби стати спостерігачами.

“Міністерство охорони здоров’я робить зміни, які рухають нашу країну вперед. Для нас це було почесно допомогти та стати частиною цих змін”, - зазначив Антон Колумбет, головний організатор спостерігачів, член ГС “Рух ветеранів України”, представник Києва в раді ветеранів при Міністерстві ветеранів.

Результати дослідження дозволять студентам, викладачам і керівництву закладу освіти отримати об’єктивну оцінку знань та якості підготовки. Результати також будуть використані для подальшого впровадження якісних змін в медичній освіті. Особливо важливо виявити недоліки сучасного стану підготовки студентів-медиків, які потім стають лікарями, адже від їхніх знань залежить здоров’я та життя пацієнта.

У міжнародному моніторинговому дослідженні не взяв участь лише один університет - Одеський національний медичний університет (ОНМедУ).  Університет до сих пір захоплений колишніми прихильники екс-ректора Валерія Запорожана, які перешкоджають уповноваженим особам здійснювати управління закладом. Такі протиправні дії прихильників колишнього ректора призвели до катастрофічної ситуації в університеті з затримкою виплат стипендій та зарплат протягом уже трьох місяців. Як наслідок, у заручниках рейдерів тисячі студентів і співробітники університету.