Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У межах ініціативи першої леді України стартував мультижанровий спецпроєкт із психологічної підтримки українців «Жити далі»

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я в Україні стартував важливий масштабний спецпроєкт «Жити далі». Він реалізується групою «1+1 media» у партнерстві з громадською організацією «Безбар’єрність» та за підтримки Благодійної організації «Смарт Ангел».

Спецпроєкт покликаний допомогти українцям відбудувати життя в нових воєнних реаліях, піклуватися про ментальне здоровʼя, віднайти нові точки опори та продовжувати жити, навіть коли мирне повсякдення через повномасштабну війну росії в Україні поставлено на паузу. Важливим складником проєкту є практичні поради та рекомендації від експертів та експерток, що мають велику фаховість та авторитет.

У кожному випуску герої проєкту розповідають свою історію, що стала для них найбільшим тригером із початку повномасштабної війни росії в Україні. Та, за допомогою експертів, знаходять способи подолання небачених досі викликів. Серед таких: трагічна історія Сергія Перебийноса, який через ворожий мінометний обстріл в Ірпені втратив відразу всіх: двох дітей, дружину та двох собак — посилання; розповідь про те, як кілька вцілілих мішків кави серед зруйнованої промзони в Гостомелі та підтримка українців допомогли відновити втрачений бізнес — посилання; історія подружжя з Бучі, які облаштували форпост у власному будинку та відстрілювали російських солдатів із вікна власного дому — посилання; історія доларового мільйонера, який під обстрілами вивозив тяжко поранених людей із Чернігова та Краматорська, а в перші дні повномасштабного російського вторгнення влаштував у своєму розкішному маєтку операційну кімнату та бомбосховище, у якому ховалося до сотні дорослих і дітей — посилання.

Відеоролики з 5 ключових тем проєкту «Жити далі»: «Ментальне здоровʼя», «Життя в безпеці», «Добробут і фінанси», «Надихаючі історії» та «Українська ідентичність» щодня публікуються на YouTube-каналі 1+1. Крім цього, відеоролики ексклюзивно публікуються на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ, а розширена інформація про кожен випуск розміщується на сайті ТСН.ua.

Нині вже вийшло 14 тематичних випусків, присвячених ментальному здоров’ю, добробуту та безпеці. Зокрема, до перегляду доступні відео про емоційні гойдалки і як із ними впоратися; як правильно підтримати людину, яка переживає горе, і чого не слід казати; як говорити з дітьми про війну; як правильно зібрати дитину в бомбосховище; як вберегтися від ракетної атаки й чи можна самостійно облаштувати бомбосховище та багато іншого. Загалом у межах проєкту заплановано 110 тематичних відео.

Амбасадорами проєкту є ведучі 1+1 — Святослав Гринчук, Марічка Падалко та Соломія Вітвіцька з ТСН, а також Єгор Гордєєв, ведучий «Сніданку з 1+1».

Довідка:

Національна програма ментального здоров’я, що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської, спрямована на забезпечення безоплатного доступу до психологічної допомоги для всіх українців і підтримується Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Програма має на меті створити систему надання психологічної допомоги й підтримки всередині держави на всіх рівнях, а в українців – сформувати звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоби вони знайшли в собі приховане джерело сили в складні часи.