Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Львівській області визначили мережу лікарень інтенсивного лікування

Львівська область стала першим регіоном в Україні, яка визначилася із мережею  багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ). Багатопрофільні лікарні - це потужні заклади, які мають надавати медичні послуги цілодобово і мати спеціалістів та обладнання для роботи в такому режимі.

Цього тижня на щоквартальному засіданні Госпітальної ради Львівського госпітального округу учасники майже одноголосно схвалили пропозицію Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації щодо спроможної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Вибір медзакладів відбувся за єдиного підходу до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленого у співпраці з Проектом USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”.

«Формування спроможної мережі багатопрофільних лікарень – важливий етап трансформації системи охорони здоров’я. Йдеться про найсильніші лікарні регіону. Вони мають бути доступні для населення та надавати якісні медичні послуги. Ми підтримуємо колег з Львівської області, які перші взяли на себе відповідальність та визначили перспективні лікарні, які в рамках поточної  мережі стануть потужними центрами, щоб українці отримували якісну медичну допомогу», – говорить міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Наступним кроком Львівської області стане затвердження рішення госпітальної ради розпорядженням голови обласної державної адміністрації. 

«Наш департамент тісно співпрацює з командою USAID в Україні в реалізації реформи охорони здоров’я. В області у 2018 році створено єдиний госпітальний округ. Застосування методології Проекту USAID для планування мережі БЛІЛ в масштабі цілої області дає нам можливість системного підходу з урахуванням стратегічних цілей та можливих ризиків для всього регіону. Завдяки спільній конструктивній роботі членів госпітальної ради, команд департаменту і Проекту USAID ми досягли порозуміння та затвердили спроможну мережу з 9-ти БЛІЛ Львівської області», – зазначила Ірина Микичак, голова госпітальної ради, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

 

В рамках трансформації системи фінансування системи охорони здоров’я всі регіони мають затвердити свої спроможні мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів для покращення якості надання медичної допомоги. Вимоги до БЛІЛ першого та другого рівнів затвердженні наказом МОЗ України № 1881 від 19 жовтня 2018 року. За підтримки МОЗ України, Національної служби здоров’я України, регіональних органів охорони здоров’я та Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” регіони отримали дієвий інструмент для прийняття обґрунтованих рішень щодо планування мереж БЛІЛ.

Нагадаємо, що методологія визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування була розроблена Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Даний інструмент дозволяє на базі наявних даних провести об’єктивний аналіз мережі лікарень на рівні госпітального округу та на рівні області та запропонувати варіанти рішень щодо визначення лікарень інтенсивного лікування з урахуванням потужностей наявних лікарень і територіальної доступності населення до них. Окрім Львівської області, експерти Проекту  USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” провели такий аналіз ще для 10-ти областей - Тернопільської, Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Херсонської, Житомирської, Закарпатської, Донецької, Рівненської, Полтавської, а також експрес-оцінку для решти областей.