Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У квітні в Україні зареєстровано 878 нових випадків ВІЛ-інфекції, 99 людей померли від СНІДу

Лікування ВІЛ-інфекції для усіх пацієнтів є безоплатним та адаптоване до ситуації в країні. Важливо, щоб кожна людина, яка живе з ВІЛ-інфекцією отримувала високоефективну АРВ-терапію постійно і без переривань. На цьому під час акції до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

«В умовах воєнного стану було продовжено терміни видачі ліків АРВ-терапії, запроваджено видачу антиретровірусних препаратів через мобільні бригади, забезпечено обмін інформацією з сусідніми державами, щоб не допускати переривання терапії для українців, які виїхали за кордон. Це системна робота МОЗ і міжнародних партнерів. І зараз ми говоримо про те, що ці механізми, які були запроваджені на початку війни, показують свою ефективність», — зазначив заступник міністра.

Зараз в Україні 121 тисяча людей отримує антиретровірусні препарати, понад 264 тисячі пацієнтів регулярно отримують послуги з профілактики ВІЛ за кошти держбюджету та 32 тисячі — послуги з догляду та підтримки.