У Київському центрі дитячої кардіології та кардіохірургії вдруге проведена імплантація штучного серця
У Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, в клініці для дорослих, проведено унікальну операцію. 47-річному пацієнту у вкрай критичному стані імплантовано, так зване, штучне серце.
Для проведення операції українські фахівці запросили професора Стефана Енсмінгера з одного з найавторитетніших закладів Європи – університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина). Сам професор Енсмінгер – визнаний спеціаліст не лише в Європі, а й у світі.
Професор Енсмінгер встановив пацієнту пристрій, що замінив функціонування лівого шлуночка серця. Йому асистував завідувач кардіохірургічного відділення Сергій Варбанець. За збігом обставин, саме він свого часу був у відрядженні в цій німецькій клініці, де ділився досвідом фахівців Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.
Операція тривала понад сім годин. Реанімаційний період відбувається планово. Наступного тижня пацієнта мають перевести в палату.
Це вже друга аналогічна операція в Центрі. Першу було проведено пацієнту віком майже 80 років. Тоді працювала міжнародна бригада за участю фахівців медзакладу.
На думку директора Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, професора, доктора медичних наук Іллі Ємця, такі операції дають можливість поширювати співпрацю з провідною медичною установою Європи та переймати досвід кращих фахівців.
Довідка:
Саме в університетській клініці Шлезвіг-Гольштейн у Німеччині 1998 року було проведено операцію та встановлено біологічний клапан серця кардіохірургу Миколі Михайловичу Амосову.