Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Києві вперше відбулася щорічна зустріч європейського відділення Міжнародної асоціації інститутів громадського здоров’я IANPHI

У Києві днями вперше відбулася щорічна зустріч директорів європейських організацій-учасників Міжнародної асоціації інститутів громадського здоров’я (IANPHI – The International Association of National Public Health Institutes), членом якої з жовтня 2016 року є Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Зустріч організована спільно Європейським відділенням IANPHI та Центром громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України та підтримана Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва в Україні в межах проекту «Діалог задля покращення політики управління здоров'ям».

Урочисто відкриваючи зустріч, в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун повідомила, що в Україні є серйозний запит на якісну галузь громадського здоров’я та виразила сподівання на зміну пріоритетів населення в бік здорового способу життя.

«Сьогодні одним із пріоритетів і Уряду, і Міністерства охорони здоров’я є зміна та розвиток галузі охорони здоров’я та становлення якісної системи громадського здоров’я. Надзвичайно важливими є розробка та реалізація ефективної державної політики для зміцнення здоров'я, запобігання захворювань, продовження активного та працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об'єднаних зусиль», – підкреслила доктор Уляна Супрун.

Доктор Супрун також додала, що членство Центру громадського здоров’я МОЗ України в IANPHI дає великі перспективи розвитку співпраці та взаємодії з інститутами громадського здоров’я – членами асоціації.

Під час зустрічі члени асоціації порушили тему лідерства в сфері громадського здоров’я в країнах Європи та обговорили питання створення коаліції партнерів для зміцнення послуг громадського здоров’я. Крім того, обговорили пріоритетні напрями роботи Національних інститутів громадського здоров’я та заходи IANPHI на 2017 рік. Особливу увагу приділили питанню нагляду за неінфекційними хворобами, а саме розробці стратегії здорового способу життя, а також питанню пріоритетів нагляду за інфекційними захворюваннями.

Керівники європейських інститутів громадського здоров’я IANPHI також розповіли про свій досвід у розбудові системи громадського здоров’я та поділилися своїм баченням і рекомендаціями щодо того, як Центру громадського здоров’я МОЗ України успішно пройти шлях становлення та закріпити своє лідерство в питанні забезпечення громадського здоров’я в Україні.

«Проведення засідання європейського відділення всесвітньої мережі центрів громадського здоров’я в Києві є ознакою дуже великої зацікавленості міжнародної спільноти в тому, щоб Україна якомога швидше реалізувала європейську стратегію ВООЗ «Здоров'я–2020» на національному рівні та взяті Україною зобов’язання відповідно до умов асоціації з ЄС у сфері громадського здоров’я. Крім того, це визнання серйозних кроків, що зроблені в напрямку реформ командою Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я в сфері розбудови системи громадського здоров’я», – зазначила Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України професор Наталія Нізова.

Вона також додала, що для України ця зустріч дуже важлива, адже ми маємо справу з досвідченими професіоналами, які проходили вже такий шлях у своїх країнах, зустрічалися з аналогічними викликами, але зберегли оптимізм, досягли високих результатів і сьогодні готові цими результатами ділитися з нами. Крім того, в Києві відбувся відвертий діалог професіоналів, які тверезо оцінюють ситуацію і вірять не просто словам, а у професійні справи та досягнення.

У свою чергу, Почесний генеральний директор IANPHI Пекка Пуска (Pekka Puska) підкреслив важливість створення Центру громадського здоров’я та зауважив про суттєвий прогрес у системі охорони здоров’я.

«Я дуже радий прогресу, який відбувається в Україні та особливо створенню Центру громадського здоров’я. Співпраця Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я вельми важлива, адже МОЗ більше відповідає за політику та законодавство, а ЦГЗ має якісних експертів, що можуть реалізувати багато важливих та практичних речей. Я знаю, що ситуація в Україні складна і напружена, проте дуже приємно бачити новий розвиток системи охорони здоров’я в Україні та особливо швидкий прогрес Центру громадського здоров’я», – наголосив Пекка Пуска.

«Ми в Англії дивимося на ваш розвиток і з нетерпінням чекаємо, що через деякий час ми дізнаємося про ваш успіх. У вас дуже гарний початок!», – додав виконавчий директор Центру громадського здоров’я Англії Данкан Селбі (Duncan Selbie).

Наступний щорічний світовий Саміт членів Міжнародної асоціації інститутів громадського здоров’я IANPHI відбудеться в Римі 22-24 жовтня 2017 року.

Довідка:

Міжнародна асоціація інститутів громадського здоров’я (IANPHI) – об’єднання державних органів, що відповідають за сферу громадського здоров’я задля створення надійних систем охорони здоров’я шляхом обміну досвідом та знаннями між членами IANPHI. Мета IANPHI – поліпшення стану здоров'я, особливо в країнах з низьким рівнем ресурсів, шляхом зміцнення або створення інститутів громадського здоров’я. Членами IANPHI є 108 інститутів громадського здоров’я з 93 країн світ, що охоплюють близько 5 млрд людей на 4 континентах світу.