Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Києві нагородили 47 донорів, які здали кров понад 40 разів

47 донорів крові стали лауреатами щорічної премії ДонорUA Awards. Нагороди отримали Почесні донори — цей статус держава присуджує тим, хто здав понад 40 доз цільної крові або понад 60 доз плазми. Є серед лауреатів і один Заслужений донор, який за своє життя здав компоненти крові понад 100 разів. Пан Олександр — у війську, тож відвідати церемонію не зміг, проте свою нагороду отримає поштою вже незабаром, як і інші донори, які не мали змоги долучитися до заходу. І навіть перебуваючи у лавах Сил оборони, чоловік продовжує регулярно здавати кров, як і ще 9 українських захисників, що є лауреатами цьогорічної премії.  

«Усі ви є тилом, який оберігає наших військових і цивільних, які потребують підтримки. Кожен донор з кожною донацією крові стає свого роду янголом-охоронцем для когось. Колись і моє життя було врятоване завдяки переливанню крові, і бути зараз тут — це можливість подякувати всім вам і за це також. Коли ви ділитеся кров’ю, ви вкладаєте в неї свою енергію, і люди, які її отримують, це відчувають — в цьому наша єдність і наша сила», — прокоментувала Марина Слободніченко, заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції. 

Серед нагороджених — мешканці Сумщини, Дніпропетровщини, Рівненщини, Закарпаття, Чернігівщини, Хмельниччини, Харківщини, Черкащини, Полтавщини та Київщини, Запорізької, Івано-Франківської, Чернівецької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської областей.  

«Наша платформа розвиває добровільне безоплатне донорство крові. Однак ми хочемо відзначити внесок людей, які зробили донорство важливою частиною свого повсякдення. Минулого року через російську агресію ми не проводили церемонію нагородження офлайн і просто надіслали донорам подарунки. Та весь цей час люди продовжували регулярно здавати кров попри обстріли та блекаути — їм не була потрібна чиясь увага, аби допомагати. І ось нарешті ми маємо нагоду зустрітися з ними й особисто подякувати, хоча й не всі змогли долучитися через воєнний стан. Кожен донор чи донорка, яких ми сьогодні нагороджуємо, подарували шанс на одужання більш ніж сотні осіб, зокрема діткам і військовим», — розповіла засновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України» Ірина Славінська. 

За даними ВООЗ, мінімальна кількість донорів, необхідна будь-якій країні, складає 1% від населення (у мирний час). В Україні завжди існував дефіцит донорської крові, й наразі ця проблема стала особливо гострою. Через війну та постійні обстріли щодня сотні українців потребують трансфузійної допомоги. Не скасувала війна і планові та екстрені операції, онкологічні захворювання, ускладнені пологи.

Для того, щоб закривати усі гострі потреби у крові, які виникають після чергових актів воєнних злочинів, МОЗ налагодило алгоритм ефективної комунікації з медзакладами та, у разі появи додаткової потреби, працює механізм оперативної доставки крові туди, де вона необхідна. Втім запаси крові потрібно постійно поповнювати, й МОЗ закликає усіх українців долучатися до спільноти свідомих громадян, які практикують добровільне та регулярне донорство крові. 

Стати донором може будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і не має протипоказань, визначених МОЗ України. Перевірити чи не маєте ви тимчасових або абсолютних протипоказань, а також дізнатися як підготуватися до донорства можна на сайті ДонорUA. Там можна також знайти найближчий та найзручніший для вас Центр крові або ж записатися до резерву донорів — тоді вас покличуть на донацію саме тоді, коли ваша кров буде найбільше потрібна.  

 

Довідково:

ДонорUA Awards — щорічна премія, якою нагороджують заслужених, почесних, регулярних донорів і донорів-амбасадорів. Захід традиційно присвячується Всесвітньому дню донора, що відзначається 14 червня. ДонорUA Awards не є державною премією та не дає додаткових пільг і привілеїв.    

Почесний донор України — державна відзнака, яку отримують громадяни, котрі безоплатно здали кров або її компоненти у кількості 40 і більше разових максимально допустимих доз. Детальніше про те, як отримати звання і що це дає донору, читайте у статті