У Херсонському обласному центрі контролю та профілактики хвороб інсталювали сучасну холодову кімнату для зберігання вакцин
Доставку, зберігання, розподіл та дотримання умов «холодового ланцюга» під час транспортування та зберігання вакцин на Херсонщині забезпечує обласний Центр контролю та профілактики хвороб. Наразі в Центрі повністю завершена інсталяція сучасної холодової кімнати для зберігання вакцин та термочутливих препаратів, необхідних для забезпечення потреб області. Інстальована холодова кімната та нове холодильне обладнання відповідає сучасним стандартам ВООЗ та дозволяє забезпечити дотримання вимог управління циклом вакцинації з урахуванням стандартів та вимог «холодового ланцюга».
«На рівні країни триває програма переоснащення системи “холодового ланцюга” із дотриманням міжнародних стандартів. Вже замінено 95% холодового обладнання: холодильників, морозильників та холодильних камер, яке використовується для вакцинального циклу, починаючи від складів національного рівня, складів та холодових кімнат на базі обласних центрів контролю та профілактики хвороб та на рівні закладів охорони здоровʼя. Херсонський обласний ЦКПХ оснащено спеціальною холодовою кімнатою за стандартами ВООЗ зі спеціалізованим холодильним обладнанням, що дозволяє консолідувати зберігання препаратів в об’ємах, необхідних для забезпечення імунопрофілактики для населення області. Зокрема, 24 холодильники з льодовим захистом об'ємом 242 літри та 2 морозильники для заморожування і зберігання холодоелементів, які Центр отримав у межах спільного проєкту МОЗ та Світового банку» – зазначив під час робочої наради у Херсонському обласному ЦКПХ заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Переобладнання Центрів контролю та профілактики хвороб на рівні країни відбувається в межах спільних проєктів МОЗ зі Світовим банком та за співпраці з міжнародними партнерами UNICEF та ВООЗ. Загалом, у рамках спільного проєкту МОЗ та Світового банку, заклади охорони здоровʼя й ЦКПХ отримали потужні генератори на випадок перебоїв з електроенергією та понад 9 тисяч одиниць спеціалізованого холодильного обладнання для зберігання вакцин та термочутливих препаратів (2 068 холодильників з льодовим захистом, 1 034 морозильних камер з акумулятором холоду, 2 066 мережевих комбінованих холодильників, 4 134 пристрої контролю температури). Також Співробітники ЦКПХ пройшли навчання з управління процесом імунізації на всіх етапах від планування щеплень, логістики вакцин до їхнього використання
У співпраці МОЗ з міжнародними партнерами UNICEF та ВООЗ, у партнерстві з ЄС в Україні оснащено 26 холодових кімнат, ЦКПХ отримали 36 автомобілів, щоб розвозити вакцину у межах області та проводити виїзні щеплення у віддалених населених пунктах. Автомобілі оснащені рефрижераторами, в яких розвозять вакцину та які дозволяють підтримувати необхідний температурний режим під час транспортування з моменту відвантаження до доставлення. Зберігання та доставка в регіони вакцини, отриманої від міжнародних партнерів як гуманітарну допомогу, відбувається за підтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Безпечні та доступні ліки для українців» (SAFEMed).