Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У деокупованому Ізюмі з'явився новий пункт медичної допомоги від уряду Польщі

Ізюм, який понад пів року потерпав від російської окупації, поступово відновлюється. А нещодавно у місті з'явився новий пункт базування екстреної медичної допомоги. Модульну конструкцію для його розміщення надав уряд Польщі. Мобільна споруда оснащена всім необхідним для комфортної роботи медиків. За словами заступника міністра охорони здоров'я Богдана Боруховського, це вже другий подібний модульний пункт, який запрацював в Україні. Раніше такий пункт базування було встановлено на деокупованих територіях Чернігівщини. 

«”Екстренка” – наші герої, які першими приїздять на виклики і які залишаються на робочих місцях попри окупацію, обстріли та небезпеку. Тому ми маємо забезпечити їх максимально комфортними умовами, навіть для тимчасового базування. Такі мобільні пункти – це ще один крок до забезпечення медичною допомогою кожного, хто її потребує», – розповів Богдан Боруховський під час відкриття мобільного пункту спільно з віцеспікером сейму Польщі Малгожатою Госевською.

Завдяки співпраці з польським урядом найближчим часом в деокупованих регіонах з'являться ще 10 модульних пунктів. Частина з них використовуватимуться як пункти базування екстреної медичної допомоги. Ще частина буде розміщена у віддалених населених пунктах як фельдшерсько-акушерські пункти.

«Завдяки подібним модульним спорудам ми значно наближаємо медичну допомогу до населення у віддалених регіонах, де окупанти зруйнували вщент медичну інфраструктуру. Встановлення подібних модульних конструкцій – найкраще і найшвидше рішення на період, поки відбудовуватиметься повноцінний медичний заклад на місці зруйнованого. Також у звільненому від росіян Ізюмі вже понад місяць працює польовий шпиталь, який надає медичну допомогу українцям, оскільки медична інфраструктура в регіоні зазнала значних руйнувань», – додав заступник міністра охорони здоров'я. 

Він також нагадав, що російські терористи вже пошкодили 958 об'єктів медзакладів та ще 144 зруйнували вщент. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що лікарні деокупованої Харківщини відновлюють напередодні зимового періоду.