Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Чернігові відбувся 12-й регіональний форум із впровадження реформи шкільного харчування

Днями Чернігівська обласна адміністрація зібрала представників органів місцевого самоврядування та громад, щоби презентувати напрацювання в межах реформи шкільного харчування, продемонструвати успішний досвід впровадження змін, обговорити наступні кроки та плани.  

У 2023 році такі форуми охопили 11 регіонів. До кінця лютого 2024 року їх планують провести ще в 7 областях.

Зустрічі подібного формату є вкрай важливими для розвитку реформи. Торік Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію реформування системи шкільного харчування до 2027 року – «дорожню карту» дій на всіх рівнях: від центрального до місцевого. Проте саме від того, якими будуть наступні кроки представників громад, залежить загальнонаціональний успіх запланованих змін. Саме тому кожна область має напрацювати регіональну стратегію втілення реформи, щоби надалі рухатися вже за індивідуальними планами. 

«Той момент, коли кожен, хто втілює реформу, має відчути її не просто як “роботу”, а як свою особисту справу, відповідальність, до якої не можна бути байдужим. Бо йдеться про безпеку, здоров’я та майбутнє наших дітей», – наголосила перша леді України Олена Зеленська.

За її словами, на Чернігівщині навчаються понад 90 тисяч учнів, які потребують підтримки та піклування. Найперше – якісного харчування, від якого залежать і фізичні, і ментальні сили для навчання та життя взагалі.

«Харчування у закладах освіти має бути якісним, безпечним і збалансованим. Разом із підтримкою з боку батьків це сприятиме формуванню у молодого покоління українців здорових харчових звичок. Це стане нашим спільним внеском у здорове майбутнє країни, зокрема у зниження ризиків розвитку неінфекційних захворювань (ожиріння, інфарктів та інсультів, цукрового діабету), коли діти стануть дорослими», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Реформа шкільного харчування стартувала в Україні у 2020 році за ініціативи Олени Зеленської. За три роки, попри пандемію та повномасштабну війну, в Україні створений дієвий механізм, який дозволяє кожному закладу освіти якісно змінити підходи до харчування учнів. Розроблені технологічні карти страв для шкільного меню та харчування у дитячих садочках, відкриваються кулінарні хаби, де кухарі-тренери проходять навчання та потім – вчитимуть колег у регіонах. У межах співпраці з міжнародними партнерами триває відбудова та модернізація шкільних кухонь та харчоблоків.