Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Бухаресті провели Регіональну нараду щодо кадрів у сфері медико-соціальної допомоги в Європі «Час діяти»

Представники Європейського регіонального бюро ВООЗ та Міністерства охорони здоров’я Румунії провели в Бухаресті Регіональну нараду «Час діяти» щодо кадрів у сфері медико-соціальної допомоги в Європі. У зустрічі взяли участь представники 50 держав-членів Європейського регіону ВООЗ, зокрема, представники різних міністерств охорони здоров’я, технічні й наукові експерти та міжнародні партнери. 

Пленарні сесії були присвячені обговоренню удосконалення моделей планування кадрових ресурсів охорони здоров'я, збільшення прихильності молоді до медичної професії, міграції кадрів та забезпечення гендерної рівності у сфері охорони здоров'я тощо.

За словами представників Міністерства охорони здоров’я України, попри повномасштабну війну та наслідки пандемії, українські медичні працівники продовжують тримати медичний фронт. Тому головним пріоритетом зараз є підтримка фахівців, що працюють, і залучення наступного покоління медичних працівників. 

Внаслідок повномасштабної війни 107 українських медиків було вбито, 34 з них – під час виконання своїх обов’язків. Понад тисяча закладів охорони здоров’я зазнала руйнування або пошкоджень. Чимало фахівців стали внутрішньо переміщеними особами. Крім того, зросла кількість українців, які зазнали впливу вкрай негативного та травмівного досвіду, і зараз потребують професійної допомоги у сфері охорони психічного здоров’я. Саме тому, для подолання викликів для психічного здоров’я українців за ініціативи першої леді України Олени Зеленської започаткували Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?». 

Міжнародні фахівці зазначили, що кадрової кризи можна уникнути. Для цього необхідно розуміти потреби медиків, покращити умови їхньої праці та забезпечувати її належну оплату. Крім того, необхідно забезпечити медичних працівників належним навчанням, кар’єрними можливостями та новими цифровими інструментами.

У відповідь на виклики у системі охорони здоров’я у межах наради було ухвалено Бухарестську декларацію, яка спрямована на:

  • покращення умов праці медичних працівників;
  • оптимізацію роботи працівників сфери охорони здоров’я;
  • збільшення державних інвестицій у освіту, розвиток і захист медичних кадрів тощо.

«Криза кадрів у сфері охорони здоров’я в Європі більше не є загрозою, яка насувається – вона існує тут і зараз. Постачальники медичних послуг і працівники в усьому регіоні вимагають допомоги та підтримки, — сказав д-р Ганс Генрі П. Клюге, регіональний директор ВООЗ у Європі. – Пандемія COVID-19 показала крихкість систем охорони здоров’я та важливість міцної та стійкої медичної праці. Ми не можемо більше чекати, щоби вирішити нагальні виклики, з якими стикаються наші працівники охорони здоров’я. На карту поставлено здоров’я та добробут наших суспільств – не можна гаяти часу».


Представники МОЗ України зазначили, що завдяки такому діалогу нам вдасться не лише покращити умови праці для медиків, а й забезпечити розвиток міжнародної співпраці у напрямі зміцнення національної системи охорони здоров'я та підготовки й підвищення кваліфікації медичних кадрів.