Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

У Бучанській громаді відкрилась нова амбулаторія первинної медичної допомоги

На Київщині, у Бучанському центрі первинної медичної допомоги (ЦПМСД) розширено мережу структурних підрозділів. Зокрема, відкрито Амбулаторію загальної практики сімейної медицини №6, яка надаватиме якісну медичну допомогу мешканцям громади.

На початку повномасштабної війни Київська область перебувала під окупацією російськими військами та постійними артобстрілами й авіаударами, тоді чимало об’єктів цивільної інфраструктури, в тому числі й медичної, були пошкоджені або зруйновані вщент. Крім того, російські війська мародерили та тероризували мирних мешканців. 

Після деокупації регіону в області розпочалися роботи з відновлення медзакладів, а також забезпечення населення необхідними якісними медпослугами й повернення громади до повноцінного життя. 

Зазначимо, що в новоствореній амбулаторії є окремі кабінети прийому лікарів, маніпуляційний кабінет та пункт щеплень, передбачений ізолятор для розмежування потоків пацієнтів.  Крім того, у підрозділі медзакладу є всі необхідні зручності: санвузли, ліфти та зони для персоналу. 

Амбулаторія  облаштована таким чином, щоби забезпечити доступ до приміщень людей з інвалідністю, працює послуга з перекладу з/на українську жестову мову та встановлено таблички з інформацією шрифтом Брайля для людей з порушенням зору. Підрозділ закладу  оснащений всім необхідним для надання первинної медичної допомоги пацієнтам. 

Наразі в амбулаторії працює 14 медичних працівників, серед яких є сім лікарів, зокрема лікар-педіатр, лікар загальної практики-сімейної медицини та чотири лікарі-терапевти. 

Також зазначимо, що медики продовжують удосконалювати свій професійний рівень та надають послуги з профілактики й лікування інфекційних і неінфекційних захворювань. 

За потреби лікарі формують електронні направлення та спрямовують до спеціалізованих закладів, виписують рецепти на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Крім того, пройшовши навчання за програмою mhGAP, медпрацівники надають послуги й в сфері підтримки ментального здоров’я. 

Для надання якісного медичного обслуговування прийом лікарів здійснюється згідно з електронним записом через колцентр або попереднього самозапису через сервіс «Портал пацієнта».

Нагадаємо, за понад два роки повномасштабної війни росія зруйнувала вщент на Київщині пʼять обʼєктів медзакладів та ще 158 обʼєктів суттєво пошкодила. 89 об’єктів медзакладів області вже відновлені повністю та ще 63 – відновлені частково.