Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

У 2018 році на кір захворіли понад 54 тисячі українців. Зупинити поширення хвороби може лише вакцинація

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 52 тиждень 2018 року на кір захворіли ще 2 154 людей — 865 дорослих 1 289 дітей. Загалом у 2018 році на кір захворіли 54 481 людей (20 204 дорослих та 34 277 дітей). Щеплення – єдиний надійний спосіб захисту від кору, навіть якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

Кір надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Найбільше хворіють на кір якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. У 2018 році найвищі показники захворюваності у Львівській (всього 11873 людини: 3378 дорослих і 8495  дитей), Івано-Франківській (всього 5617 людей: 1496 дорослих і 4121 дитина), Закарпатській (всього 4733 людини: 988 дорослих і 3745 дітей), Тернопільській (всього 3658 людей: 1268 дорослих і 2390 дітей), Вінницькій (всього 3422 людей: 1212 дорослих і 2210 дітей) та Чернівецькій (всього 3384 людини: 1117 дорослих і 2267 дитини) областях. Оперативні дані щодо захворюваності на кір у кожному з регіонів можна побачити на сайті Центру громадського здоров’я за посиланням. У 2018 році від ускладнень кору померло шістнадцять людей: дванадцять дітей і четверо дорослих.


Станом на 1 грудня кількість дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК становить 84,1%, дві дози КПК — 83,9%.  У рамках посиленої імунізації частка дітей, які отримали пропущену першу дозу КПК, становить 54,5 % (найменше — у Черкаській, Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А частка тих дітей, які надолужили дві дози, іще менша — 44,7 % (найменше — у Тернопільській, Чернігівській, Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях).

Завтра, 3 січня, відбудеться засідання  Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо захворюваності на кір у Львові і Львівській області і брифінг «Надзвичайні заходи для захисту від кору» щодо підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору: https://bit.ly/2LKMeib

Міністерство охорони здоров’я закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

Якщо ви контактували з хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — терапевта чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи вам треба зробити щеплення якнайшвидше..

Станом на 27 грудня 2018 р. в Україні наявні 812 779 доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи, включаючи 392 200 доз вакцин КПК виробництва США, що були направлені в регіони України. Пріоритетною є поставка вакцин в західні області, де нині реєструється найбільше випадків захворювання на кір.

Докладно, що робить МОЗ України для подолання кору і що може зробити кожен — за посиланням: https://bit.ly/2OFOSG3

Докладно про кір та вакцинацію проти кору — тут: https://bit.ly/2Dok6Qh