Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У 10 регіонах України зафіксовано циркуляцію вірусів грипу, двоє людей померли внаслідок ускладнень хвороби

За останній тиждень в країні зареєстровано 156 166 випадків захворювання ГРВІ, грипу та COVID-19, із них 86 561 — серед дітей віком до 17 років. На лікування до медзакладів потрапив 4 841 українець, з яких 2 264 — діти. 

Зареєстровано 10 419 випадків захворювання на COVID-19: 60 — летальних, серед пацієнтів старше 30 років. Від ускладнень грипу в країні померли двоє людей. В обох випадках пацієнти не були вакциновані проти грипу та COVID-19. 

Загалом з 2 жовтня до 17 грудня в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1,5 млн осіб. Наразі переважає захворюваність на COVID-19, однак з січня фахівці прогнозують збільшення випадків захворюваності на грип. 

«До кінця року ми будемо спостерігати зростання захворюваності на COVID-19 з поступовою стабілізацією, і починаючи з січня зростатиме захворюваність на грип. Така ситуація під час епідсезону в Україні спостерігається третій рік поспіль, коли два респіраторних патогени циркулюють разом. Кожен з нас має подбати про свій імунітет, враховуючи можливості, які забезпечує система охорони здоров’я. Пройти обстеження у лікаря в разі ГРВІ, не вдаватися до самолікування антибіотиками, знайти час і зробити щеплення, щоб посилити імунітет. Вакцинуватися проти грипу можна протягом усього епідемічного сезону, як і проти COVID-19», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Від початку епідемічного сезону щеплення проти грипу зробили 118 846 українців. Проти COVID-19 загалом проведено 35,7 млн щеплень. Першу дозу отримали 16,36 млн осіб, другу — 15,55 млн осіб. Перший бустер отримали 3,32 млн українців. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. 

Щеплення проти COVID-19 — безоплатні для населення. Вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» — вакцина «Comirnaty» для дітей). На рівні країни є 2,5 млн доз вакцин.

Нагадаємо, у разі ускладнення епідситуації у тій чи іншій громаді у лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті обласні комісії ТЕБ і НС можуть локально впроваджувати заходи, спрямовані на зниження ризику та поширення епідемії. Протиепідемічні заходи можуть містити запровадження маскового режиму, соціального дистанціювання, дотримання вимог особистої гігієни, температурного режиму, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо.