Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У Хмельницькому вперше провели трансплантацію серця

Вперше у Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі провели операцію з трансплантації серця. Пацієнтом, який потребував порятунку, став 47-річний чоловік. Операцію провела бригада Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Орган був доставлений гвинтокрилом з Обласної клінічної лікарні Івано-Франківська. 

Донором став 50-річний чоловік. Після констатації смерті мозку чоловіка, рідні померлого дали згоду на пожертву анатомічних матеріалів для порятунку 4-х життів. 

Зіставлення пар донор-рецепієнт відбувалось автоматично за допомогою Єдиної державної інформаційної системи. 

Також шанс на життя отримали пацієнти КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» та ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології  ім. О.О. Шалімова» НАМН. Нирку отримав 33-річний чоловік, який понад 5 років очікував своєї черги.  А в Київському центрі пересадили печінку та нирку 28-річній та 41-річній жінкам. 

Така злагоджена робота лікарів та Державної служби України з надзвичайних ситуацій стала можливою завдяки спільній ініціативі Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ щодо створення Єдиного аеромедичного простору. Столичні лікарі були швидко доставлені літаком ДСНС до Івано-Франківська для експлантації органів, після чого літак вирушив до Києва з донорськими органами для пацієнтів, які чекали на пересадку у столиці.

Висловлюємо співчуття родині донора та дякуємо за таке вкрай важливе рішення.